Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Stálica Bratislavských módnych dní Michaela Ľuptáková predstavila najnovšiu kolekciu "100"!

november 22, 2018 - 13:59
Módna návrhárka Michaela Ľuptáková predstavila kolekciu svojho ateliéru určenú predovšetkým na sezónu jeseň-zima 2018/19 tento krát v podobe samostatnej módnej prehliadky. Pod názvom “100“ v barokovo-rokokových priestoroch Mirbachovho paláca kontrastne vyniklo jej charakteristicky minimalistickejšie poňatie denných a večerných šiat inšpirovaných stým výročím založenia Československej republiky.
Foto: 

Čisté línie a jednoduché strihy ako nosné prvky kolekcie 100 dokonale vyzdvihujú ženské krivky vďaka spojeniu s efektnými materiálmi. Dlhšie večerné šaty a róby vynikajú prevažne v pútavej jednofarebnosti a detailnej štruktúre bez komplikovaných vzorov. Príbeh Československa a farby vlajky či štátneho znaku sú zároveň aj často zaraďovanými a obľúbenými farbami dizajnérky. Svadobné šaty ako záverečný model celej prehliadky dopĺňala ručne spracovaná, netradičná parta s lesklými prvkami.

_dsc3293_web_50.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

Farebnica už spomínanej trikolóry – biela, modrá a červená – nebola interpretovaná iba oficiálne, ale aj v posune. Bielu nahradila ružová, modrú čierna, alebo tyrkysová a červenú bordová. Sivá bola odkazom na roky normalizácie, čierna synonymom železnej opony a biela prostredníctvom peria charakterizovala “holubičí“ národ. Krátke červené flitrové šaty a la “Miss Moskva“ pripomínali absurdnosť a často protichodnosť systému podporovaného bývalým sovietskym zväzom.

_dsc2842_web_38.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc3100_web_83.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc2777_web_116.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc2952_web_4.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc3045_web_53.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

Vzory jednotlivých látok rovnako reflektovali rôzne prepojené obdobia Československej histórie. Potlač ostnatého drôtu v čiernobielej verzii pripomínala okupáciu v roku 1968. Makramé, zlatá čipka a lurexové vlákno – to všetko je “Slnko v sieti“. Ligotavé “americké“ hviezdy pripomínali túžbu po slobode v prejave aj konaní. Jemné korálkové výšivky dodávajú nežnosť a vyzdvihujú estetiku zručnosti remeselnej výroby, pričom dámske sako zámerne kopíruje neprehliadnuteľný štýl veľkovýroby textilných závodov Česka a Slovenska.

_dsc2813_web_24.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc2940_web_90.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc3160_web_119.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

Materiálová skladba biznis oblečenia, kokteilových a večerných šiat bola pestrá a ponúkla možnosti pre širšiu klientelu. Praktické zmesové tkaniny, pohodlné zmesové úplety, či hodvábna organza vo forme plisé, predurčeného na spoločenské modely zľahka inšpirovanými ľudovým odevom. K tomu efektná eko-koža, hladká organza v rôznych farebných variáciách (cyklámenová, tmavomodrá, tyrkysová a červená) a jemná francúzska čipka Chantilly. Nechýbali ani výrazne viditeľné kovové zipsy umiestnené na šatách zámerne s opačným zapínaním, ktoré sa už stali jedným z rukopisných prvkov Ateliéru Michaely Ľuptákovej.

_dsc2852_web_46.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc2885_web_64.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc2919_web_78.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc2968_web_16.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc3196_web_141.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc3206_web_147.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

_dsc3246_web_18.jpg

Foto: 
Lucia Horváthová

- - Inzercia - -