Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Ed Sheeran je TOP. Koncoročná štatistika prezradila neskutočné čísla!

december 26, 2018 - 08:00
Ed Sheeran (27) je známy ako skromný chlapík a sympaťák, ktorý napriek množstvu hudobných ocenení a záujmu slávnych muzikantov o spoluprácu s ním ostáva stáť nohami pevne na zemi.

Spevák patrí nepochybne k najväčším hudobným talentom súčasnosti. Je držiteľom ocenenia Brit Awards z roku 2012 v kategórii Najlepší britský sólový umelec a Britský prelomový akt. V roku 2015 vyhral tú istú cenu v kategórii Album roka a dostal ocenenie Ivora Novella v kategórii Skladateľ roka. Jeho singel Thinking Out Loud, vyhral v roku 2016 dve ceny Grammy v kategórii Pieseň roka a Najlepší sólový popový výkon. V júli toho istého roku odohral  trojicu vypredaných koncertov vo Wembley Stadium, ktoré patria k jeho najväčším koncertným úspechom. 

A pri koncertoch ostaneme. Magazín Rolling Stone totiž prišiel so zaujímavým zistením. Ed Sheeran uskutočnil v tomto roku viac vystúpení než ktorýkoľvek iný umelec za 30 rokov. Predal neuveriteľných 4 860 482 vstupeniek do 53 miest a 94 koncertných šou v celkovej výške 432 miliónov amerických dolárov. Pre porovnanie, turné Taylor Swift vynieslo 345,1 milióna dolárov a speváčky Beyoncé "iba" 254,1 milióna dolárov.

Pesnička “Thinking Out Loud“ získala množstvo cien

Ed Sheeran - Thinking Out Loud [Official Video]

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -