Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
14 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký horoskop na rok 2019

január 05, 2019 - 12:44
Vždy na prelome rokov bilancujeme uplynulých dvanásť mesiacov a s nádejou sa dívame na tie, čo prichádzajú. Z hľadiska numerológie sa rok 2019 bude niesť v znamení čísla tri, ktorého vibrácie podporujú mentálne schopnosti, originalitu, tvorivosť a optimizmus.
Foto: 
pixabay

Trojka prináša aj zvýšenú túžbu po slobode a originalitu. Jej odvrátenou stranou je prehnaná kritickosť, sklon k rôznym výstrelkom, klamstvo a riskantnú bezstarostnosť. Na čo sa teda tešiť a čomu sa vyhnúť v najbližších mesiacoch?

Baran - Láska

Môžete sa tešiť na rok plný harmónie a nežných citov, bez vážnejších otrasov.  Samozrejme, ak si tento súlad nepokazíte príslovečnou výbušnou povahou. U vás stačí naozaj málo, aby sa malá iskrička rozhorela do ničivého požiaru. Nasledujúce mesiace budú váš hnev tlmiť a vy sa môžete tešiť na chvíle plné tichého rodinného šťastia. Aj nezadaným sa na obzore ukazuje romantický vzťah plný vášne a porozumenia. Nepokazte si to prílišnou unáhlenosťou a vyčkajte na správny okamih.

Baran - Práca

Vaša kariéra sa bude v tomto roku uberať dobrým smerom, aj keď sa vám to v prvých mesiacoch nebude pozdávať. Pravdepodobne sa dostanete do situácie, keď si budete musieť vybrať medzi dvomi možnosťami, no hviezdy budú stáť na vašej strane a pomôžu vám rozhodnúť sa pre správnu voľbu. Po počiatočných rozpakoch sa pred vami otvoria možnosti, o ktorých ste sa neodvážili ani len snívať a už na konci leta budete zbierať bohatú úrodu svojej práce.

Baran - Zdravie

V tomto roku vám viac ako inokedy hrozia rôzne vírusové a zápalové ochorenia, ktoré by vám mohli pokaziť najmä chvíle vytúženej letnej dovolenky. Môžete im predísť zdravou životosprávou a zvýšeným príjmom vitamínov počas roku. Upravte si jedálny lístok, zbavte sa zlozvykov a doprajte si čas na odpočinok. Ak sa vyhnete týmto nepríjemnostiam, po celý rok sa môžete tešiť z dobrého zdravia a kondície, duševnej aj telesnej.


Býk - Láska

Váš hedonizmus, v kombinácii s určitou dávkou lenivosti, môže spôsobiť pár roztržiek s milovanou osobou, ktoré ak podceníte, môžu prerásť do vážnej vzťahovej krízy. Buďte opatrní najmä v prvých jarných týždňoch. Prekonajte pohodlnosť a vyjdite svojej polovičke v ústrety, zabezpečíte si šťastné a radostné leto. Aj tých, čo žijú single, vesmír nabáda, aby prekročili svoj tieň a vydali sa šťastiu v ústrety. Stačí trochu otvoriť oči a predovšetkým srdce, aby ste zistili, že osoba, ktorú vám určil osud, je veľmi blízko a už dlhšie sa usiluje o vašu priazeň.

Býk - Práca

Vaša vytrvalosť a pracovitosť čoskoro prinesie úspech, nielen v podobe vyššieho postavenia, ale predovšetkým financií. Ohroziť váš kariérny postup môžete len vy, nedocenením dôležitých signálov, ktoré k vám budú prichádzať postupne a pomerne nenápadne už od konca zimných mesiacov. Chopte sa príležitosti, nechajte zažiariť talent a schopnosti, ktoré vo vás driemu, a verte, že odmena, ktorej sa vám dostane, bude naozaj stáť za to.

Býk - Zdravie

Určite nepovieme nič nové, keď prezradíme, že vám hrozia zažívacie problémy, spôsobené nevyváženou a nezdravou stravou. Hviezdy dvíhajú varovný prst. V tomto roku by to už nemuselo prejsť len tak ľahko, mohli by ste skončiť na operačnom stole. Veľmi by vám pomohol pôst pred Veľkou nocou. Využite to obdobie na celkový detox, upravte stravovacie návyky a počas leta sa nielenže budete tešiť prílevu energie, ale na pláži zažiarite aj novou, oveľa štíhlejšou postavou bez zbytočných tukových pneumatík.


Blíženci - Láska

V najbližších dvanástich mesiacoch si pre vás astrál pripravil prekvapenie, ktoré vás zaskočí, ale v konečnom dôsledku to bude pre vás priam ohňostroj šťastia a radosti. Mnohí môžu očakávať nečakaný prírastok do rodiny, ktorý vás skrotí a donúti prehodnotiť doterajšie priority. Budete musieť potlačiť svoje ego, zmieriť sa, že nie ste stredobodom pozornosti, ale v konečnom dôsledku vám to veľmi pomôže. Naučí vás to lásku nielen dostávať, ale aj rozdávať. Pochopíte, že práve to je základ citovej rovnováhy, bez ktorej sa nedá vybudovať plnohodnotný a celoživotný vzťah.

Blíženci - Práca

Hoci vám pomerne často vyčítajú, že sa naraz zaoberáte aj desiatimi vecami a len s námahou dotiahnete jednu do konca, vaša rozpoltenosť sa vám tohto roku oplatí. V zmesi rozličných záľub a činností sa vám podarí objaviť jednu, ktorá vám prinesie nielen vnútorné uspokojenie, ale aj príliv financií. Pravdepodobne sa pustíte do podnikania v dosť nevšednej oblasti, ktorá bude u vášho okolia vzbudzovať rozpaky a nedôveru. Vy sa však nedajte odradiť. Idete správnou cestou a hviezdy vám to na konci roka potvrdia.

Blíženci - Zdravie

Pozor na úrazy, ktoré vám budú hroziť celý rok, no mimoriadne kritické budú prvé mesiace, január, február a potom október a november. Nepúšťajte sa do adrenalínových aktivít a vynechajte extrémne športy, ktoré síce lákajú, ale nemusia sa skončiť dobre. Bezhlavé riskovanie by mohlo skončiť na nemocničnom lôžku a nebola by to len krátkodobá záležitosť. Vyradila by vás z aktívneho diania na celé mesiace a mohla by mať celoživotné následky. Ak sa tohto vyvarujete a eliminujete tak nástrahy, prežijete dobrý rok bez vážnejších komplikácií.

 


Rak - Láska

Vášeň, akú ste doteraz nepoznali. Aj takto by sa dala charakterizovať nádielka romantických citov, ktorú si pre vás hviezdy pripravili. V najkrajšom mesiaci lásky, v máji, namieri Amor na vás svoj šíp a verte, že trafí presne. Zlou správou je, že sa to bude týkať nielen single Rakov a Račíc, ale aj tých, čo žijú v harmonickom spojení. Musíte si teda dať pozor, aby ste nestratili hlavu a spolu s ňou aj hodnoty, ktoré ste doteraz budovali a ich strata by bola nenahraditeľná. Láska je totiž dvojsečná zbraň. Môže vás postaviť na piedestál víťazstva, ale aj nemilosrdne zničiť.

Rak - Práca

Tento rok prežijete v stabilnom pracovnom prostredí, bez vážnejších zásahov zo strany náhod či osudu. Postupne, krok za krokom, bez toho, aby ste si to nejako zvlášť uvedomovali, budete budovať svoju kariéru, o ktorej ste si mysleli, že už dosiahla svoj strop a niet sa kam ponáhľať. Budete veľmi prekvapení. Hoci tá skutočná viac ako pozitívna zmena čaká na vás až v ďalšom roku, už koncom tohto začnete badať zmeny a dostanete niekoľko prekvapujúcich ponúk. Neváhajte a určite na jednu z nich prikývnite. Šťastena je na vašej strane, tak prijmite jej dary.

Rak - Zdravie

Môžu sa ozvať chronické potlačené choroby, ktorým môžete predísť, ak nepodceníte pravidelnú návštevu lekára a nebudete ignorovať preventívne prehliadky. Hoci hviezdy nenaznačujú, že by vám hrozilo odhalenie nepríjemnej diagnózy, môžete sa ubrániť mnohým nepríjemnostiam, ktoré by mohli skomplikovať vytúžené chvíle letnej dovolenky. Nepotrebujete predsa spoznávať atraktívne destinácie cez ich medicínske zariadenia a testovať ochotu poisťovní pri preplácaní výdavkov za lekársku pomoc v zahraničí.


Lev - Láska

Zažijete krásne chvíle a pokaziť ich môže len vaša prelietavosť a nestálosť. Neskúšajte trpezlivosť svojej polovičky, aj tá má svoj kritický bod. Ak ho prehliadnete, môže sa vám stať, že vám zostanú len oči pre plač a mesiace ľútosti za niečím, čo sa už nikdy nevráti. Hoci je okolo vás veľa pokušenia, skúste sa na chvíľu ponoriť do svojho vnútra a započúvať sa do hlasu srdca. To vám najlepšie poradí, akou cestou sa máte vydať. Ak ho neodignorujete, dostane sa vám tej najkrajšej odmeny v podobe láskyplného a po všetkých stránkach vyváženého vzťahu.

Lev - Práca

Bude sa vám dariť ako nikdy predtým, no hviezdy upozorňujú, aby ste nezaspali na vavrínoch a pripravili sa v týchto časoch hojnosti na skromnejšie časy, čo na vás čakajú v nasledujúcich rokoch. Investujte s rozvahou a odložte si prostriedky, budete ich potrebovať. K šetrnosti vás astrál nabáda nielen v oblasti majetku a financií, ale aj pokiaľ ide o vaše schopnosti. Nevystrieľajte si všetky tromfy, nechajte si rezervu, zíde sa vám, keď sa pred vami otvoria nové možnosti, umožňujúce dosiahnuť kariérny Olymp.

Lev - Zdravie

V tejto oblasti sa nasledujúcich dvanásť mesiacov skutočne nebudete môcť na nič sťažovať. Vaša energia a vitalita vám pomôžu prekonať aj drobné problémy, ktoré sa vyskytnú v prvých mesiacoch roka. Samozrejme, neriskujte. Šťastie sa neoplatí pokúšať. Mohli by ste sa vystaviť riziku rôznych úrazov a nečakaných zdravotných problémov, spôsobených vašou nerozvážnosťou a vášňou pre hazard. Určite nevynechajte návštevu zubára, lebo bolesti zubov sa môžu ozvať v najnevhodnejšej chvíli a skomplikovať inak pokojný priebeh roka.

 


Panna - Láska

Mnohé rezervované a skeptické Panny v posledných rokoch rezignovali na nežné city, no oni sa opäť prebudia a ozvú sa plnou silou. Amor vstúpi do vášho života v polovici apríla a bude to razantný nástup, ktorý vás nielen prekvapí, ale mnohých doslova šokuje. Počiatočné rozpaky rýchlo prekonáte a budete sa doslova vyhrievať na slnku lásky, ktoré má aj liečivú silu. Už začiatkom leta vám nežné city vlejú do žíl toľko pozitívnej energie a pocitu šťastia, že sa začnete pozerať na svet celkom inými očami a pochopíte, že je to celkom príjemné miesto pre život.

Panna - Práca

Tohto roku budete musieť investovať oveľa viac úsilia a práce, aby ste dosiahli minulé méty. Nezúfajte, ak to nepôjde podľa vašich predstáv a netlačte zbytočne na pílu. Mohli by ste si narobiť viac škody ako úžitku. Všetko má svoj čas a svoje tempo, ktoré môžete trochu ovplyvniť, no nie zmeniť. Hviezdy vám dávajú jasné signály, kedy sa oplatí zmobilizovať sily a ísť na doraz a kedy si treba dať oddychový čas. Rešpektujte tieto odkazy „vyššej moci“ a zbytočne s ňou nebojujte. Určite by ste nad osudom nezvíťazili.

Panna - Zdravie

To, že vám škodí stres a únava, ste už určite často počuli od lekára. No teraz vás varuje aj vesmír a upozorňuje, aby ste neprepínali sily a dopriali si relax. Nejaké fatálne ochorenia vám síce nehrozia a dokonca sa vám vyhnú aj rôzne úrazy, no hrozí, a to veľmi vážne, syndróm vyhorenia. Ak sa na vlastnej koži nechcete presvedčiť, že to nie je len akýsi moderný pseudozdravotný problém, ale skutočná diagnóza, počúvajte reč tela, ktoré najlepšie napovie, kedy vypnúť.


Váhy - Láska

Menej je niekedy viac. Pamätajte na túto jednoduchú, takmer banálnu vetu najmä v nasledujúcich mesiacoch, keď budete doslova obklopení rôznymi nápadníkmi a pochlebovačmi, ktorých úmysly však nebudú vôbec také úprimné, ako sa vám to budú snažiť nahovoriť. Skutočný cit nepotrebuje kvetnaté reči a veľkolepé gestá. Ak im podľahnete a uveríte, nevyhnete sa sklamaniu. Skutočná láska vám príde do cesty niekedy koncom mája a spočiatku jej nebudete pripisovať veľký význam. No dajte jej šancu a ona sa vám odmení romantickým letom, o akom už dlho snívate.

Váhy - Práca

Už dávno si hovoríte, že je načase odísť zo zamestnania a založiť si vlastný biznis. No pozor, hviezdy varujú, že minimálne do leta nie je na to vhodný čas. Vaše plány, hoci sú naozaj premyslené a dobré, by mohli stroskotať na nečakaných, nepriaznivých udalostiach, ktoré nastanú v marci a v apríli. Ideálne by bolo, ak by ste svoje ambície, týkajúce sa vlastného podnikania, odložili na budúci rok, keď vám bude vesmír skutočne naklonený. No ak už máte aktivity rozbehnuté, odložte ich realizáciu minimálne do septembra.

Váhy - Zdravie

Pozor na zažívacie problémy, ktoré vás budú ohrozovať viac ako doteraz. Venujte viac pozornosti tomu, čo máte na tanieri a dbajte na správnu životosprávu. V opačnom prípade by sa to nemuselo skončiť len občasnými nevoľnosťami, na ktoré stačia bežne dostupné lieky, následky by mohli byť hrozivejšie. Ak nebudete počúvať reč svojho tela a nevyhnete sa zlozvykom, ktoré vám už dlhodobo škodia, môže sa stať, že koniec leta strávite na nemocničnom lôžku a neminie vás doživotná prísna diéta.


Škorpión - Láska

Hranica medzi láskou a nenávisťou či pohŕdaním je u vás taká tenká, že ani presne neviete, kedy a hlavne prečo ju stále prekračujete. To, čo vy považujete zo strany partnera za previnenie, je obyčajne len vaša predstava, ktorá sa vám nevedno prečo zrodí v hlave a mučí vás dlhé chvíle, ba aj celé dni. Prestaňte svojou náladovosťou skúšať trpezlivosť partnera, v opačnom prípade vám reálne hrozí, že nasledujúce Vianoce strávite osamote a zostane vám len ľútosť a výčitky svedomia.

Škorpión - Práca

Často máte pocit, že práca je jediné, čo máte skutočne pod kontrolou a v podstate máte pravdu. No pozor, kvôli tomu vám unikajú ďalšie podstatné veci v živote. V tomto roku si pre vás hviezdy pripravili lekciu ako sa naučiť oddeľovať profesijný a súkromný život a vy budete musieť touto skúškou prejsť, či už dobrovoľne alebo budete k tomu prinútení. V konečnom dôsledku to veľmi oceníte, naučíte sa hospodáriť s časom a vďaka tomu sa vám otvoria celkom nové, veľmi príjemné životné obzory.

Škorpión - Zdravie

Ruku na srdce, kedy ste naposledy navštívili lekára? Teraz už naozaj nie je čas, aby ste nad touto otázkou mávli rukou a utrúsili čosi v zmysle, že tak ďaleko vaša pamäť nesiaha. Ľahostajnosť sa môže vypomstiť v podobe vážnych zdravotných komplikácií, ktoré sa začnú nenápadne ozývať už začiatkom jari. Hviezdy vám dávajú ešte jednu šancu. Absolvujte preventívne prehliadky hneď začiatkom roka a môžete sa vyhnúť nepríjemnostiam, ktoré by vás sprevádzali dlhé mesiace, ak nie dokonca aj celé roky.


Strelec - Láska

V tejto oblasti vám osud pripravil na tento rok doslova lukulskú hostinu. No pozor, aby ste si zachovali zmysel pre mieru a rozoznali zlato od pozlátky. Hviezdy však budú nad vami držať ochrannú ruku a zabránia, aby ste na poli citov utŕžili zbytočné rany, ktoré by sa dlho hojili. Dariť sa bude single jedincom aj tým, čo žijú v partnerskom zväzku. Strelci, čo doteraz blúdili životom sami, nájdu osudovú lásku už koncom zimných mesiacov a párom sa črtá leto plné nehy a romantiky.

Strelec - Práca

Tento rok bude pomerne pokojný a nečakajú vás nijaké prevratné zmeny. Budete mať dostatok času a priestoru, aby ste sa sústredili na dokončenie rozbehnutých projektov a už začiatkom jesene si budete vychutnávať ovocie svojej práce. No pozor, nezaspite na vavrínoch, mohli by ste sa prebudiť do nepríjemnej reality. Konkurencia totiž nespí a koncom roka vás postaví pred výzvu, ktorú budete musieť prijať. Pokojne to urobte, vaše víťazstvo je totiž na dosah.

Strelec - Zdravie

Ozvú sa nepríjemné chronické choroby, ktoré ste v sebe tak dlho potláčali, až ste si mysleli, že sú už minulosť. Aktivovať ich môže infekcia, ktorej sa nevyhnete uprostred horúceho leta. Je možné, že vám to pokazí dovolenku, ale na druhej strane odhalí driemajúcu chorobu, ktorú takto včas zachytíte a úspešne vyliečite. V jarných mesiacoch si dávajte pozor na cestách, buďte zvlášť opatrní v marci,  aby ste predišli nehodám, ktoré síce nebudú mať fatálne následky, ale zbytočne by vám znepríjemnili život.


Kozorožec - Láska

Hviezdy si pre vás pripravili priam ohňostroj vášne, ktorý vyvrcholí počas horúcich augustových nocí. Záleží len na vás, či tento plameň udržíte alebo vašou vinou vyhasne. Hoci bude vesmír na vašej strane a budete sa tešiť priaznivým aspektom, všetko môžete pokaziť vlastnou nerozhodnosťou a váhaním, či prijať tieto dary. Naberte odvahu a vkročte do dverí tejto komnaty romantických citov, v ktorej vám naozaj nič nepríjemné nehrozí.

Kozorožec - Práca

Už dávnejšie pociťujete, že nastal čas na zmenu a udalosti tohto roku si ju doslova vynútia. Buď radikálne zmeníte podmienky svojej práce alebo zmeníte zamestnanie. Šanca na skutočne nový začiatok sa naskytne počas letných mesiacov a bude taká lákavá, že pokojne oželiete dovolenku. Nepremárnite ju, oddýchnuť si môžete aj počas jesene. V opačnom prípade hrozí, že sa ocitnete v úplnej stagnácii a zistíte, že syndróm vyhorenia nie je len prázdny pojem.

Kozorožec - Zdravie

Tešíte sa dobrému fyzickému zdraviu a úbytok energie spôsobujú len nepríjemné psychické problémy, kvôli ktorým sa cítite unavení a bez energie. Takýto priaznivý stav by mal u vás pretrvať počas celého roka a ohroziť ho môžete len vlastnou nerozvážnosťou. Hviezdy varujú pred nepríjemným úrazom, ktorý by mal znepríjemniť život v prvých dňoch septembra. Pozor si dávajte na horách, ktoré sú v tom ročnom období síce mimoriadne lákavé, ale môžu byť aj zradné. Ak sa vyhnete tomuto riziku, tak si môžete užiť celý rok v dobrej kondícii, psychickej aj fyzickej.


Vodnár - Láska

Ste rodený vizionár čo vidí až za roh, a tak už tušíte, že vzťah, čo práve prežívate, nie je ideálny a koniec je na dosah. No, nezúfajte. To, čo nefunguje, nechajte  zaniknúť a vykročte v ústrety pravému šťastiu. Osudovú lásku stretnete už koncom jarných mesiacov a bude skutočne ako vystrihnutá z románov červenej knižnice. Hviezdy sú naklonené aj párom, ktoré už dlhšie žijú v pevnom, harmonickom vzťahu. Je viac ako pravdepodobné, že sa v tomto roku dočkajú nového člena rodiny, ktorý bude nádherným prekvapením od bohyne domáceho krbu.

Vodnár - Práca

Máte rozbehnutých toľko aktivít, že už v nich strácate prehľad, takže sa nečudujte, že neprinášajú vytúžené výsledky. Prestaňte mrhať energiou a sústreďte sa na jediný cieľ, ktorý určite dosiahnete. Hviezdy vám budú vo vašom úsilí veľmi nápomocné a jasne naznačia, v ktorej oblasti by ste sa mali angažovať, čo je pre vás pravé. Začiatkom februára vám sprostredkujú stretnutie s človekom, ktorý vám ponúkne jedinečnú šancu na sebarealizáciu. Pravdepodobne vás to prekvapí, ale prekonajte počiatočné rozpaky a prijmite to. Úspech, ktorý sa dostaví, ukrýva v sebe len jediné nebezpečenstvo – mohla by sa vám z neho zatočiť hlava.

Vodnár - Zdravie

Pravdepodobne vás potrápia bolesti zubov a kĺbov. O čo dlhšie ste sa v minulosti vyhýbali zubárskemu kreslu, o to viac a častejšie v ňom posedíte tohto roku, čo pocíti aj vaša peňaženka. Táto nepríjemná lekcia však nebude zbytočná. Pochopíte, že preventívne prehliadky nie sú len zabíjanie času, ale sú skutočne nevyhnutné. Čo sa týka kĺbov, dávajte pozor na rôzne zápalové ochorenia a vyhnite sa nadmernej telesnej námahe. Hoci milujete adrenalínové športy a lákajú vás dobrodružné cesty za poznaním, tohto roku dajte prednosť morskej pláži v pokojnom letovisku. Teplo a oddych budú najlepším lekárom.


Ryby - Láska

Hviezdy vás doslova vyzývajú, aby ste konečne opustili stojace, pokojné vody svojho tichého a veľmi osamelého sveta a vyplávali na oceán, kde na vás čaká šťastie v podobe stretnutia s blízkym človekom. Prekonajte najhlbšie obavy z možného nebezpečenstva, veď láska je vždy trochu riziko. Napokon, v tomto roku sa jej nijako nevyhnete, aj keby ste sa akokoľvek pred ňou dômyselne ukrývali. Amor si vás vytýčil za cieľ a trafí vás svojím šípom už v máji, v mesiaci lásky. Bude to nezabudnuteľné stretnutie, v ktorom to zaiskrí od prvého momentu a vy prežijete po boku milovanej bytosti šťastný rok.

Ryby - Práca

Stereotyp, na ktorý ste si v posledných rokoch trochu zvykli, vystriedajú hektické dni,  nebudete vedieť, čo skôr. Spôsobia to náhle nevyhnutné zmeny na pracovisku, ktoré si vyžiadajú aj personálne zmeny. No nemusíte mať obavy, vaša pozícia nebude  ohrozená, naopak. Začiatkom jesene príde pracovné povýšenie, ktoré sa síce budete zdráhať prijať, ale osud vás dotlačí, aby ste prikývli. Aj keď to bude pre vás čosi nové, určite nebudete ľutovať.

Ryby - Zdravie

Vysoký krvný tlak síce nebolí, ale skrýva riziko, ktoré môže vyústiť až do fatálneho ochorenia. Nemali by ste preto vynechať z programu pravidelné prehliadky u lekára a nepodceňovať ani banálne ochorenia. Hviezdy tiež varujú pred zbytočným stresom. Uvedomte si, že veľa vecí nezmeníte, a tak sa nimi zbytočne netrápte a nerozčuľujte sa. Vaše zdravie je predsa dôležitejšie ako dodržané termíny zo strany iných, na ktoré vy nemáte aj tak nijaký vplyv.

- - Inzercia - -