Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

To je novinka! Voda s príchuťou vína už čoskoro na trhu

január 16, 2019 - 12:00
Dobrá správa pre všetkých milovníkov vína! Čo by ste povedali na to, keby ste si mohli jeho chuť užívať denne, bez obmedzení a dokonca ako súčasť pitného režimu?
Foto: 
Shutterstock

Tak sa zdá, že presne rovnaké „parametre“ inšpirovali aj španielske vinárstvo z regiónu Galícia. Do portfólia ich produktov pribudla doslova priekopnícka voda s príchuťou vína, ktorá umožňuje ľuďom užívať si chuť červeného a bieleho vína bez obáv z priberania či opitosti.

Voda má názov Vida Gallaecia a vznikla ako výsledok dva roky trvajúcej spolupráce medzi vinárstvom „Bodega Líquido Gallaecia“ a vedcov zo „State Agency of the Higher Council of Scientific Research (CSIC)“. Bez alkoholu a prakticky s nulovým obsahom kalórií je možné vychutnať si ju kdekoľvek a kedykoľvek.

Postup výroby v tajnosti

Recept je, ako isto tušíte, tajný. Na verejnosť sa dostali iba informácie, že nápoj neobsahuje chemikálie a samotná voda pochádza z Galických prameňov. V prípade červeného vína výrobcovia použili odrodu hrozna Mencia, pri bielom víne siahli po odrode Godello. Hoci vínová voda nie je ešte na trhu, propagácia beží na plné obrátky a už teraz sa teší z obrovského dopytu. S exportom by sa malo začať do Japonska, ktoré prejavilo o daný typ nápojov veľký záujem, rovnako ako nemenovaná letecká spoločnosť. Tá by zas špeciálnu vodu rada ponúkala na palube lietadla svojim cestujúcim.

- - Inzercia - -