Dnes je pondelok, 30.november 2020, meniny má: Ondrej, Andrej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Poradíme, ako sa nalíčiť na ples

január 22, 2019 - 13:27
Plesová sezóna je tu – zvažujete, aké šaty si vybrať, ako sa nalíčiť? Pokiaľ ide o líčenie, trendy prajú najmä metalickým farbám. Aby však vizáž pôsobila noblesne a elegantne, dôležité je narábať s odleskami s mierou. Vizážista značky Dermacol Tomáš Vida poradí, ako na to.

Odolný základ

odolny_zaklad.png

ako sa nalíčiť - Odolný základ
Foto: 
Lucia Horváthová

Alfou a omegou večerného líčenia je dlhotrvácny mejkap. Ešte pred jeho aplikáciou použite špeciálnu bázu, ktorá pleť vyhladí, hydratuje a zvýši odolnosť líčenia. Pokračujte nanesením mejkapu, ktorý je dlhotrvácny, no pokožku nevysušuje. „Odporúčam Dermacol 24h Control make-up s koenzýmom Q10, krásne kryje a perfektne zjednocuje farebný tón pleti celých 24 hodín. Odolnosť voči dotyku a oteru zabezpečuje špeciálny polymér, ktorý vďaka štruktúre predlžuje trvácnosť mejkapu a udrží ho na mieste aj pri výraznejšej mimike tváre. Napriek dokonalému krytiu je veľmi ľahký, neupcháva póry a pleť pôsobí prirodzene,“ vysvetľuje Tomáš Vida.

  • Dlhotrvácny, dotyku odolný 24 h Control make-up, odtieň č. 70 – 10,29 eura/ 30ml

Fixujte vo vrstvách

fixujte_vo_vrstvach.png

ako sa nalíčiť - Fixujte vo vrstvách
Foto: 
Lucia Horváthová

Aby ste nemuseli každú chvíľu kontrolovať stav líčenia v zrkadielku, dôkladne ho zafixujte v niekoľkých vrstvách. Po nanesení podkladovej bázy a mejkapu prekryte ešte nedokonalosti korektorom. Pokračujte púdrom, ktorý do pleti jemne „vtláčajte“ okrúhlym štetcom. „Ak máte zmiešanú alebo mastnejšiu pleť, vyskúšajte metódu ,baking'. Na miesta, kde má pleť tendenciu najviac sa mastiť, naneste hrubú vrstvu a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Potom zvyšný púder sprášte štetcom. Nemusíte sa báť hrubých nánosov, pokožka si ponechá len toľko púdru, koľko potrebuje,“ radí vizážista. Na záver ešte zvýraznite kontúry tváre aplikáciou bronzeru pod lícne kosti, na vrch čela a čeľusť. Pri metalickom líčení očí už nepoužívajte rozjasňovač, pleť by mala zostať matná.

  • Skrášľujúce púdrové perly – bronzujúce, Dermacol – 10,92 eura/25 g

Nechajte oči zažiariť

nechajte_oci_zaziarit.png

ako sa nalíčiť - Nechajte oči zažiariť
Foto: 
Lucia Horváthová

Pri večernom líčení si môžete dovoliť sýtejšie odtiene, dôležitá je však ich správna fixácia. Najskôr aplikujte bázu pod očné tiene a následne naneste na celé pohyblivé viečko metalický zlatý tieň. Do vonkajšieho záhybu oka použite matný hnedý. Pokračujte čiernou linkou, ktorá oko opticky predĺži. Jej hornú líniu obkreslite metalickou linkou bronzovej farby. Na dosiahnutie zvodného pohľadu postačí už len pár ťahov zahusťujúcou a predlžujúcou riasenkou.

  • Paleta očných tieňov Matt and Pearl no. 2, Dermacol – 11,49 eura/10 odtieňov
  • Tekutémetalické očné linky, Dermacol – 6,49 eura/6ml
  • Extrémne predlžujúca riasenka Black Swan, Dermacol – 7,69 eura

Rúž, ktorý vás nezradí

ruz_ktory_vas_nezradi.png

ako sa nalíčiť - Rúž, ktorý vás nezradí
Foto: 
Lucia Horváthová

K plesu patrí aj dobré jedlo a nápoje, a to je pre rúž veľká výzva. „Zvoľte dlhotrvajúci produkt, ktorý však pery nevysuší. Odporúčam dvojfázovú 16-hodinovú farbu na pery od značky Dermacol. Okrem farebnej zložky má aj fixačnú bázu, ktorá predĺži výdrž líčenia a zároveň pery vyživí,“ dodáva Tomáš Vida.

  • Dlhotrvajúca dvojfázová farba na pery 16H Lip Colour, Dermacol, odtieň 4 – 8,79 eura

 

Foto: Lucia Horváthová
make-up a vlasy: Tomáš Vida
šaty: Michaela Ľuptáková
šperky: Požičovňa šiat Blonde Brunette Bratislava
modelka: Simona Kupčeková


- - Inzercia - -