Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Barbora Poláková: nový klip Sami dva i tri nominácie na Ceny Anděl!

február 11, 2019 - 10:00
Po medzinárodnom úspechu v podobe zaradenia kampane ku klipu 2-8-5 medzi päťdesiat celosvetovo najlepších marketingových počinov minulého roka podľa Music Ally (medzinárodná platforma pre odborníkov z oblasti showbiznisu), sa Barbora Poláková dočkala ďalšieho uznania i doma.

Aktuálne ju hrejú tri nominácie na Ceny Anděl 2018, v kategóriách Album roka za jej minuloročný počin ZE.MĚ, Videoklip roka za spomínaný živo vysielaný 2-8-5, a nominovaná je tiež ako Sólová interpretka roka. Nominácie hrejú možno o to viac, že pri natáčaní nového klipu ku skladbe Sami dva poriadne premrzla. Pozrite sa tu: https://youtu.be/FzA9Nt5jGW0

Klipová novinka, ktorú Poláková režírovala opäť s Jiřím Zemanom, vznikla počas dvoch dní na asi najemotívnejšiu pieseň z minuloročnej albumovej novinky. „Sami dva je pieseň o nádeji, o samote, o slobode, o smútku i o sile, a bolo celkom ťažké vyvážiť správnu mieru pátosu, ktorá k takej piesni so sláčikovým orchestrom patrí. Snažiť sa zhadzovať tú pravú mieru by viedlo zlým smerom, ale podporovať ju by zase mohlo zároveň vyznieť cez mieru,“ zamýšla sa rešpektovaná speváčka a herečka, a priznáva, že sa klip točil na dvakrát: „Najskôr sme vlani na konci roka natočili prvú verziu v štúdiu, ale stále som cítila, že to nie je to pravé, a aj keď sme do toho dali veľa energie, nechcela som pustiť von niečo, s čím by som nebola spokojná. Keď som neskôr v januári odcestovala do hôr, naraz mi to došlo, že tam je to ono…“

 

Práve husto zasnežené hory sa ukázali ako najlepšie miesto pre nakrúcanie. Pre celý štáb, ktorý okrem Polákovej a Zemana tvoril ešte kamareman Tomáš Moravec a dronár Jakub Marděšič, bolo toto prostredie tiež veľkou výzvou. „Bola to trošku chôdza po tenkom ľade alebo skôr v hlbokom snehu len v tielku  a nohavičkách…A nebol to práve krátky záber. Navyše okolo mňa nesmel nikto byť, pretože by to bolo z dronu vidieť. Bol to naozaj zážitok. Potom som sa obliekla, chvíľku behala a neochorela som. Bolo mi úplne dobre, len som vyzerala, ako keby som sa zozadu spálila od slniečka a zostalo mi neopálené iba to tielko,“ smeje sa laureátka troch cien Anděl.

Poláková dokonca môže svoju zbierku okrídlených sošiek už čoskoro rozšíriť, keďže má vďaka albumu ZE.MĚ hneď tri želiezka v ohni. „Mám obrovskú radosť zo všetkých troch nominácií. Každá pre mňa znamená niečo iné a každú si veľmi vážim. Taktiež som rada, že to je teraz, keď prebehla reforma v systéme hlasovania. Klip je pre mňa mesiac príprav a kopec energie nás všetkých, za nomináciou na sólovú interpretku roka zasa vidím všetky naše odohrané koncerty a album roka, to je úplny vesmír! Byť nominovaná s Lucie a Monkey Business je asi nad rámec toho, čo som si kedy představovala,“ vyznáva sa jedna z najpopulárnejších českých speváčok.

Mega úspešnú skladbu Nafrněná poznáme všetci:

Barbora Poláková - Nafrněná (oficiální video)

- - Inzercia - -