Dnes je streda, 25.november 2020, meniny má: Katarína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

TOP 6 valentínskych skladieb, na ktoré sa nezabúda

február 11, 2019 - 13:00
Valentínske prípravy sú v plnom prúde a mnohým z nás znejú od rána do večera v ušiach skladby, ktoré sú pre tento deň typické. Patria medzi tie vaše aj tieto?

TOP 6 valentínskych skladieb

The Rolling Stones - Angie

Hoci emóciami nabitú pomalú skladbu pozná azda každý, málokto tuší, o akej Angie je vlastne reč. Ženské meno prepožičal skupine Keith Richards, keďže práve v tom čase sa mu narodila dcérka Angela.

Rolling Stones - Angie (HQ)

Autor: 
YouTube

Beyoncé - Halo

Možno vás prekvapí, že skladbu mala pôvodne naspievať iná svetoznáma interpretka - Leona Lewis. Hudobní kritici tvrdia, že ide o jednu z najprecítenejších skladieb vôbec a Beyoncé ju nahrala bravúrne. Spevácka diva v nej spieva o láske, ktorá sa ľahko vryje hlboko pod kožu.

Beyoncé - Halo

Autor: 
YouTube

Tom Waits - Jersey Girl

Láska na diaľku sa stala podkladom pre ďalšiu z úspešných valentínskych pesničiek. Napísal ju sympatický Tom Waits s pomocou nastávajúcej manželky Kathleen Brennan, ktorá istý čas žila v New Jersey. Ak stretnete ozajstnú lásku, ani diaľka nie je prekážkou.

Jersey Girl - Tom Waits

Autor: 
YouTube

The Temptations - My Girl

Love song, ktorý už dávno oslávil svoju päťdesiatročnicu, nestratil ani rokmi na popularite. Pesnička My girl totiž s prehľadom spĺňa všetky atribúty úspešnej skladby. Je pohodová, zábavná, dojemná a aj melodická.

The Temptations - My Girl

Autor: 
YouTube

Prince – Purple Rain

Pieseň, ktorej vznik sa datuje do r. 1984, býva označovaná aj ako hymna všetkých zaľúbencov. Hoci svetoznámy hudobník už nie je medzi nami, i vďaka tejto piesni ho poznajú celé generácie.

Prince - Purple Rain (Official Video)

Autor: 
YouTube

The Beatles – Don´t Let Me Down

John Lennon zahŕňal Yoko Ono láskou, a to aj napriek jeho početným románikom. Pesničky, ktoré jej venoval, sú nesmrteľné. Absolútna harmónia, napínavé gradácie v refréne či elektrické piano Billyho Prestona. To všetko robí z hitu Don´t Let Me Down jednu z najobľúbenejších zaľúbených skladieb.

The Beatles - Don't Let Me Down

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -