Dnes je pondelok, 30.január 2023, meniny má: Ema
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Buďte neodolateľná aj na cestách. Poradíme vám, ako!

marec 27, 2019 - 12:00
Teplejšie popoludnia, ale naopak chladnejšie rána a večery. Kto sa v tom má vyznať? Vybrať oblečenie na cestu tak, aby sme sa cítili pohodlne, sexi a primerane počasiu ale nie je také ťažké, ako by sa mohlo zdať.
Foto: 
Shutterstock

Jar je v plnom prúde a s ňou i teplejšie počasie, ktoré nás akosi viac láka cestovať a voľný čas vypĺňať výletmi. Neraz volíme lokality vzdialenejšie a na vysnívané miesta jazdíme i hodiny. Dobrou správou je, že vzdať sa komfortu na úkor príťažlivého zovňajšku nie je nutné. Stačí dodržať niekoľko osvedčených rád.

Absolútne kľúčové je siahnuť po pohodlnosti. Vášmu telu, a predovšetkým pokožke, urobíte službu, pokiaľ zvolíte priedušnosť, ideálne materiál z prírodného vlákna. Ako sme už spomenuli v úvode, ničím neobvyklým nie sú náhle zmeny počasia, na ktoré sa v súvislosti s týmto ročným obdobím treba vopred pripraviť.

Preto si do príručnej tašky pribaľte viac ľahších kúskov, ktoré jednoduchšie vymeníte či skombinujete, než jeden hrubý sveter. Na inú príležitosť si taktiež radšej nechajte džínsy i tesné korzety.

Pri stúpajúcich teplotách čoraz viac žien preferuje sukne a šaty pred upnutými nohavicami. Na trhu dostať kúpiť modely z mačkaných materiálov, ktoré sú stále veľmi trendy a šikovne odbúrajú vaše obavy zo zle pôsobiaceho dokrčeného, zdanlivo zanedbaného oblečenia.

Myslite aj na nohy

Rozhodne necestuj naboso, ideálne sú bavlnené ponožky bez gumičiek, ktoré ani pri dlhom sedení neobmedzujú krvný obeh. Obľúbené športové tenisky bývajú častokrát nepriedušné, nohy sa v nich potia a opúchajú. Pre jarné cesty sú ideálne módne balerínky na nízkom podpätku či topánky s klinom. Obuv s rovnou podrážkou nie je príliš vhodná, keďže jej dlhodobé nosenie neprospieva klenbe chodidla.

Inšpirovať vás môže i nasledujúce video:

NA CESTÁCH| Cestuj pohodlně!

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -