Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Júnový Pochod za zdravé prsia sa bude opäť niesť starým mestom

máj 14, 2019 - 10:00
Z areálu Východnej terasy Bratislavského hradu odštartuje 8. júna o 14:30 jedenásty Avon Pochod za zdravé prsia. Pochod sa bude opäť niesť starým mestom, pričom jeho dĺžka nepresiahne tri kilometre.
Foto: 

Podujatie bude zároveň už od desiatej ráno sprevádzať bohatý celodenný program v priestoroch hradnej terasy. Na pódiu sa so svojimi hudobnými vystúpeniami postupne predstavia Dano Heriban s projektom Čosi úsmevné, zoskupenia S Hudbou Vesmírnou a Puding pani Elvisovej, kapela Desmod či Otto Weiter.

Bezprostredne pred sprievodom predvedie tradične svoju bubnovú šou Campana Batucada a po pochode vystúpi Sima Martausová, ktorej pieseň Nenahraditeľná (2019) v špeciálnom prevedení bude súčasťou ekologicky ladeného aktu spolupatričnosti.

Kampaň Avon Pochodu za zdravé prsia sa tento rok nesie v mene hesla 'Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci'. „Množstvo pacientov v dôsledku choroby prichádza o svoju korunu krásy a my takto chceme povedať, že nie je dôležité, čo má človek na hlave, ale to, ako sa nastaví a ako dokáže tú chorobu prijať, ako ju dokáže spracovať a ako to celé prežíva. Veríme v dobro ľudí a v to, že nebudú hodnotiť druhých na základe fyzického vzhľadu, ale budú naozaj rozmýšľať a cítiť srdcom a túto kampaň podporia,“ vysvetlila počas dnešnej tlačovej konferencie PR špecialistka Avon Cosmetics Jana Pohorelská.

S jej slovami popri Hane Rapantovej, Soni Skoncovej, Zlatici Puškárovej, Kvetke Horváthovej, Henriete Mičkovicovej, Alene Heribanovej, Karin Habšudovej, Beáte Dubasovej, Adi Strakovej, Nore Beňačkovej, Romanovi Juraškovi, Brunovi Ciberejovi a Marošovi Kramárovi súhlasia aj noví ambasádori projektu, herec a hudobník Dano Heriban a herečka Karin Haydu. „Páči sa mi myšlienka Avon Pochodu za zdravé prsia, chodievam naň roky. Vždy si na to nájdem čas, pretože je veľmi dôležité dať tým ženám, ktoré s týmto ochorením bojujú, istú nádej a spolupatričnosť. Dať im najavo, že nám to nie je ľahostajné a vzdať úctu tým, ktoré tomuto ochoreniu, žiaľ, podľahli. Je to len osem písmen, rakovina, ale veľmi veľa zla už v tomto svete narobila a ja si myslím, že keď budeme držať spolu a keď si navzájom budeme preukazovať empatiu, tak sa nám všetko bude zvládať ľahšie. A navyše, hovorí sa taká okrídlená veta, že ‘Nikdy nevieš, kedy sa to môže stať tebe alebo niekomu z tvojich blízkych‘ a, žiaľ, stalo sa to nedávno aj v mojej rodine, veľmi blízkej, takže budem počas tohto pochodu myslieť aj na konkrétneho človeka,“ poznamenala sympatická herečka.

Popri Haydu a Heribanovi sa tvárami Avon Pochodu tento rok stali i dve mediálne neznáme ženy, Erika Mokrý a Renáta Šipulová, ktoré samy prežili boj s rakovinou prsníka a rozhodli sa svojou účasťou a zverejnením svojich príbehov povzbudiť ženy, ktoré práve čelia zákernej diagnóze. „Keď vám niekto povie, že máte rakovinu, tak rozmýšľate, čo ste vo svojom živote spravili zle. Potom si uvedomíte, že tá choroba prišla, aby vám niečo ukázala, aby vás zmenila a zmenila vám celý život a vy máte dve možnosti - môžete sa rozhodnúť žiť ako predtým, alebo zmeniť úplne všetko. Vy sami rozhodujete o vašom živote, každá choroba sa nám to snaží ukázať. Mňa rakovina naučila milovať samu seba, predtým som to nedokázala. Je hrozné to takto povedať, ale ja som sa nedokázala na seba pozrieť do zrkadla a povedať si, že som naozaj krásna. Zrazu som prišla o prsník a teraz sa do toho zrkadla pozrieť dokážem a hovorím si, že sa milujem a že som krásna taká, aká som! Uvedomila som si, že krása ženy nespočíva v tom, ako vyzeráme. Je úplne jedno, či máte dlhé vlasy alebo na tej hlave nemáte vôbec nič. Krása a ženskosť je v srdci a keď nedokážeme milovať seba, nedokážeme milovať nikoho iného,“ podotkla Mokrý, ktorá zároveň počas tlačovej konferencie uviedla do života i svoju knižku Tak trocha inak. Zisk z jej predaja bude venovaný prostredníctvom konta občianskeho združenia Tak trocha inak Eriky Mokrý na pomoc onkologickým pacientom.

Zdravie nadovšetko

Vstupenkou na júnový Avon Pochod bude Tričko 2019*, ktoré je v ponuke v dámskom, pánskom aj detskom prevedení. Tričká sa dajú zakúpiť v predpredaji na www.zdraveprsia.sk a www.avon.sk alebo v deň podujatia priamo na mieste. Zisk z ich predaja poputuje na konto verejnej zbierky Avon Pochod 2019 realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

Účastníci pochodu budú mať zľavu na cestu vlakom, ako aj nárok na stopercentnú zľavu na cestu späť a polovičné bude i parkovné v areáli hradu, pričom výťažok z neho takisto poputuje na konto spomínanej verejnej zbierky. Do projektu sa okrem toho zapojila aj sieť La Donuteria, ktorá má oddnes do 8. júna v ponuke špeciálne ružové donuty. Z predaja každého kusu poputuje na boj za zdravé prsia jedno euro.

- - Inzercia - -