Dnes je streda, 28.október 2020, meniny má: Dobromila
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dominika Richterová: Na pekný vzťah si rada počkám

máj 16, 2019 - 15:02
Je sympatická, energická a atraktívna. Mladá herečka DOMINIKA RICHTEROVÁ po rozchode s kolegom Jurajom Bačom radikálne zmenila život, hodnoty a životný štýl. Otvorene prehovorila nielen o práci, ktorú miluje, ale aj o tom, aký muž by si dokázal získať jej srdce.

Foto: Ivan Medveď

V poslednom období ste sa rozhodli radikálnejšie zmeniť život. Čo vás k tomu viedlo?

Veľa vecí sa v mojom živote zmenilo. Mala som toho veľmi veľa. Vedela som, že treba niečo zmeniť a posunúť sa ďalej. Keď som dostala ponuku od Vladana Fejleka, aby sme skúsili spoločné tréningy, povedala som si, že to môže byť práve môj odrazový mostík. Odkedy spolu cvičíme, cítim sa krajšie, veselšie a vyrovnanejšie.

Minulý rok bol pre vás turbulentný najmä v súkromí. Čo bolo najťažšie?

Najväčšou zmenou pre mňa bolo, že som sa zo zadanej ženy stala single. Mala som za sebou dlhodobý vzťah a pre každého je takáto zmena v živote obrovská vec, na ktorú si treba zvyknúť. Mala som aj štátnice a som rada, že to mám za sebou. V septembri som dostala od života malý darček, mala som možnosť prvýkrát naskúšať činohru. Od momentu, keď sme naskúšali hru Masaryk – Štefánik v Divadle Aréna, viac sa vzdelávam, čítam, cestujem. A najmä som začala ešte viac ľúbiť svoju prácu a intenzívnejšie som si uvedomila čaro divadla.

Pomerne dlho ste tvorili pár s Jurajom Bačom. Chceli ste po rozchode s ním začať novú životnú epizódu?

Mala som šťastie, že po rozchode s ním prichádzali do môjho života správni ľudia. Čím ďalej, tým viac si uvedomujem dôležitosť priateľov. Väčšinou má človek po rozchode pocit akéhosi prázdna a smútku. Samozrejme, tým som si prešla aj ja, ale vedela som, že je tu oveľa tých, pre ktorých sa oplatí usmievať a úsmev predsa lieči. Som rada, že mám úžasnú rodinu a priateľov.

Patríte medzi mladé atraktívne herečky. Zrejme o ctiteľov nemáte núdzu.

Myslím si, že každá mladá žena prijíma komplimenty a má ctiteľov. Mám ich aj ja. No momentálne necítim, že by som sa chcela vrhať do nového vzťahu, ale ak niekoho začnem úprimne ľúbiť, nebudem sa tomu brániť.

Raz príde čas, keď opäť zatúžite po vzťahu. Ako si predstavujete svojho partnera?

Nepredstavujem si vzhľad budúceho partnera, ani konkrétny typ. Muž ma musí zaujať, mať iskru, charizmu. Chcela by som, aby bol môj partner úprimný, aby si ma vážil a ja som si vážila jeho. Je dôležité sa rešpektovať a pochopiť.

Aké mužské vlastnosti sú vám sympatické?

Mám rada, ak sú muži džentlmeni. Takých je dnes ako šafranu, ale pokojne si na takého počkám. Mám rada, ak ma partner môže inšpirovať, ak sa môžeme navzájom niečím obohatiť. Rada sa pri mužoch smejem a páči sa mi, keď majú zmysel pre humor. Mám rada, ak ma muž ochraňuje a je tu pre mňa.

Teraz mladí ľudia rodinu trochu odďaľujú. Túžite v budúcnosti po rodine?

Áno, veľmi túžim mať vlastnú rodinu. Určite by som chcela mať deti, dom, štyroch psov, okopávať rajčiny a zemiaky (smiech). Som rodinne založená, no mám rada aj svoju prácu, ktorej by som sa nikdy nechcela vzdať.

Ste jednou z tvárí seriálu Susedia. V čom je jeho úspech?

Myslím si, že v projekte sa spojili dvaja výnimoční tvorcovia. Andy Kraus a Peter Marcin disponujú rozdielnym talentom, ktorý sa v tomto projekte krásne spojil. Samozrejme, k celému dielku prispievajú aj naše skvelé herečky, bez ktorých by to nebolo ono...

"Viac sa dočítate v aktuálnej Slovenke"

- - Inzercia - -