Dnes je piatok, 07.august 2020, meniny má: Štefánia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Legendárny herec Juraj Sarvaš dostal lavičku velikánov

máj 20, 2019 - 12:06
Uznávaný herec a recitátor Juraj Sarvaš je výnimočnosťou osobnosťou. Jeho jedinečnosť si uctili aj v Kúpeľoch Sliač, kde mu preukázali úžasnú poctu. Slávnostne mu odovzdali lavičku velikánov, ktoré bude odteraz súčasťou kúpeľného parku. Podporiť ho prišla jeho rodina, no na akcii nechýbal ani výnimočný program.

Foto: Ivan Medveď

Je talentovaný, uznávaný a v neuveriteľnej kondícií. Herec Juraj Sarvaš je žijúcou legendou. Stále sa venuje recitácií a vyučuje aj na Akadémií umení v Banskej Bystrici. V kúpeľoch Slieč sa rozhodli uctiť tohto výnimočného herca a udelili mu lavičku velikánov, ktorá sa bude nachádzať v kúpeľnom parku.

lavicka.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

Spolu s ním bol ocenený  in memoriam aj zosnulý herec a veľká osobnost Vladislav Müller. Organizátor podujatia Ján Kubiš nešestril na oboch chválou. "Sú to výnimočné osobnosti. Juraj Sarvaš je skvelým hercom a známym recitátorom. Vladislav Müller bol takisto geniálnym hercom, ktorí si zaslúži podobnú poctu," povedal pre ženský web.

juraj.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

Dojatý bol aj samotný herec Juraj Sarvaš. "Som rád, že si ľudia všimli moju dlhoročnú prácu. Je to pre mňa obrovská pocta," reagovala žijúca legenda. Na podujatí nechýbala ani jeho dcéra, skvelá herečka Svetlana Sarvašová." Myslím, že môj otecko si takúto poctu zaslúži. je výborným hercom a recitátorom, navyše bol a je fantastickým otcom," prezradila Svetlana.

svetlana.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

- - Inzercia - -