Dnes je utorok, 04.august 2020, meniny má: Dominika, Dominik
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenská gazdinka 2019: Výnimočné podujatie s dlhoročnou tradíciou

máj 26, 2019 - 11:53
Fantastické koláče, výnimočné ženy, ale aj stretnutie Sloveniek žijúcich v Maďarsku. Aj o tom bolo významné podujatie Slovenská gazdinka 2019, ktoré sa konalo v rezidencii Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Budapešti. Čestným hosťom podujatia bola významná slovenská herečka Kamila Magálová.

Foto: Ramon Leško

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti, Slovenský inštitút, Zväz Slovákov v Maďarsku zorganizovali výnimočné tradičné stretnutie žien slovenskej národnosti Slovenská gazdinka 2019. Podujatie sa konalo v rezidencii Veľvyslanecstva Slovenskej republiky v Budapešti.

kolace.jpg

Foto: Ramon Leško
Foto: Ramon Leško

Hostiteľom výnimočnej akcie bol slovenský veľvyslanec v Maďarsku Pavol Hamžík. „Slovenská gazdinka je podujatie so sedemnásťročnou tradíciou. Má podporu nášho veľvyslanectva. Som veľmi rád, že sme spojili Slovenky žijúce v Maďarsku. Je to veľmi milé podujatie, pri ktorom si prítomné dámy môžu vymeniť recepty,“ prezradil veľvyslanec Slovenskej republiky v Maďarsku Pavol Hamžík.

hamzik.jpg

Foto: Ramon Leško
Foto: Ramon Leško

Na výnimočnom podujatí, kde sa súťažilo v pečení koláčov bola čestným hosťom významná slovenská herečka Kamila Magálová. „Každé podujatie ktoré zviditeľní Slovensko je veľmi dôležité. Som rada ,že Maďari a Slovácií majú a budú mať k sebe vždy blízko.  Moja stará mama hovorila len maďarsky, mám od nej všetky výnimočné  recepty. Bola úžasnou kuchárkou. Sama milujem maďarskú kuchyňu, “ prezradila herečka Slovenského národného divadla Kamila Magálová.

kamila.jpg

Foto: Ramon Leško
Foto: Ramon Leško

Vrcholom celej významnej akcie bolo odovzdanie cien najšikovnejším gazdinkám.„Porota hodnotila jednotlivé koláče. Po skončení kultúrneho programu sa odovzdali ceny najšikovenšjím gazdnikám. Každé takéto stretnutie  Sloveniek žijúcich v Maďarsku je veľmi vzácne," prezradila nm predsedníčka Zväzu Slovákov v Maďarsku Ruženka Egyedova Baranekova. 

ruzena.jpg

Foto: Ramon Leško
Foto: Ramon Leško

Redakcia Slovenky nesmela na tomto podujatí chýbať. Už teraz sa opäť tešíme na ďalší ročník. 

slovenka.jpg

Foto: Ramon Leško
Foto: Ramon Leško

- - Inzercia - -