Dnes je pondelok, 08.marec 2021, meniny má: Alan, Alana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako si tento rok užiť nezabudnuteľný Deň detí?

máj 31, 2019 - 08:00
Lámete si hlavu s tým, ako deťom tento rok pripraviť nezabudnuteľný deň detí? Hráte sa s nimi stále dokola tie isté hry a radi by ste ich pobavili niečím novým? Máme pre vás tipy na úžasné hry, ktoré budú vaše ratolesti zaručene baviť.
Foto: 

Vyzdobte záhradu farebnými balónikmi, nachystajte detské pochúťky a pozvite pár kamarátov vašich detí. Všetko ostatné sme vymysleli za vás!

Kto hľadá, nájde

Možno viete, že veľkonočným zvykom v niektorých krajinách je tzv. hľadanie vajíčok. Deti to priamo milujú, pretože hľadanie „pokladov“ je dobrodružstvo! Inšpirujte sa, nemusíte použiť vajíčka, ale čokoľvek vám napadne.  Cukríky, mince, žetóny… Poschovávajte ich po celej záhrade, alebo na lúke. Úlohou malých detektívov bude nájsť čo najviac predmetov. Deti môžu hľadať samostatne, alebo v tímoch. Nezabudnite ich vopred namotivovať. Kto nájde najviac predmetov, vyhráva štedrú odmenu! Vsaďte na istotu, napríklad nesmažené kukuričné chrumky Cheetos Mix Ups má rado každé dieťa.  Sú zábavou nielen pre deti, ale pre celú rodinu.

Hry, ktoré bavia

Dajú sa hrať kdekoľvek, nevyžadujú žiadnu dlhú prípravu a deti bavia. To je ideálna kombinácia pre rodičov, ktorí na prípravu detského dňa nemajú príliš času. Príkladom takej hry sú Magnety. Deti sa prechádzajú po priestore a vy zvoláte, akou časťou tela a po koľkých sa majú magnety spojiť. Napríklad ramenami po troch či nosmi po dvoch. Kto sa nestihne spojiť, vypadáva. Ďalšou obľúbenou hrou sú Stoličky. Postavte stoličky do kruhu, musí ich byť však o jednu menej, ako detí, ktoré okolo nich chodia. Pustite nejakú veselú pesničku a stopujte ju, vo chvíli, kedy pieseň skončí, sa deti musia posadiť. Na koho stolička nezvýši, je z hry von.

Späť do minulosti

Pamätáte si ešte na hru Honzo, vstávaj? Vyvolávač stojí opäť v cieli k ostatným chrbtom a postupne oslovuje jednotlivých hráčov. Na pokyn „Honzo, vstávaj“ sa súťažiaci spýta, koľko je hodín. Vedúci odpovie koľko a akých krokov môže hráč urobiť. Fantázii sa medze nekladú, približovať cieli sa môže napr. krokmi mravenčími (na dĺžku chodidla), sloními (čo najväčšie), žabími (skok vpredu tzv. žabiak), račími (kroky vzadu) atd.

Celodenná zábava

Ďalší tip je pre rodičov, ktorí chcú deťom nachystať doslova nezabudnuteľný zážitok. Bude nutná dlhšia príprava, ale o to viac si to deti užijú. Rozdeľte deti na dva tímy. Ich úlohou bude najprv vymyslieť meno tímu, namaľovať na plátno svoju vlajku, nacvičiť si pokrik a vytvoriť si nejaká poznávacie znamenie, napr. znak na tvári. Nezabudnite teda na farby na tvár. Po zvyšok poobedia budú proti sebe tímy súperiť. Obyčajné súťaže ako sú preteky, lovenie rybičiek, skákanie panáka na čas atd. dostanú náhle iný rozmer, pretože byť súčasťou týmu a bojovať proti súperom je vzrušujúce. Pre upokojenie malých nezbedníkov môžete zariadiť napríklad aj hádanky alebo maľovanie.

Zdroj foto: Shutterstock

- - Inzercia - -