Dnes je sobota, 31.október 2020, meniny má: Aurélia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Alarmujúce číslo! Denne sa nakazí pohlavnými chorobami viac ako milión ľudí

jún 07, 2019 - 17:00
Svetová zdravotnícka organizácia zbiera dáta z publikovaných výskumov a správ jej pracovníkov v krajinách na celom svete.

Každý deň pribudne na svete viac ako jeden milión ľudí nakazených pohlavne prenosnými chorobami, odhaduje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Každoročne tak zaznamenajú vyše 376 miliónov nových prípadov nakazenia sa štyrmi infekciami - chlamydiózou, kvapavkou, trichomoniázou a syfilisom. WHO zdôrazňuje nedostatočný pokrok pri bránení prenosu pohlavných chorôb a podľa nej je ich výskyt alarmujúci. Zvlášť znepokojení sú experti nárastom odolnosti týchto chorôb voči liekom.

Svetová zdravotnícka organizácia zbiera dáta z publikovaných výskumov a správ jej pracovníkov v krajinách na celom svete. Podľa jej odhadov má celosvetovo jeden z 25 ľudí najmenej jednu zo štyroch uvedených pohlavných chorôb, niektorí majú v rovnakom čase viacero pohlavných infekcií. V roku 2016 zaznamenali v populácii ľudí vo veku od 15 do 49 rokov 156 miliónov nových prípadov trichomoniázy, 127 miliónov nových prípadov chlamydiózy, 87 miliónov nových prípadov kvapavky a 6,3 milióna nových prípadov syfilisu.

Trichomoniázu spôsobuje infekcia parazitom a prenáša sa pohlavným stykom. Chlamydióza, syfilis a kvapavka sú bakteriálne infekcie.

Zdroj. www.bbc.com

- - Inzercia - -