Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

OTEC ROKA 2019: Pozná svojho víťaza

jún 07, 2019 - 20:56
Drevený koník – putovné žezlo, ktoré si rok čo rok odovzdávajú víťazi ankety Otec roka, má už svojho dvadsiateho deviateho majiteľa. Na slávnosti v Bratislave ho z rúk minuloročného víťaza Miloša Karella prevzal ŠTEFAN BELÍK z Lučenca. Rozhodli o tom hlasy čitateliek a čitateľov Slovenky, ktorých spomedzi piatich silných príbehov nominovaných otcov najviac oslovil ten jeho.

Pozvaní boli všetci piati finalisti ankety so svojimi rodinami. Na poslednú chvíľu sa ospravedlnil Peter Miniar, ktorý sa pre ochorenie manželky musel doma ujať otcovských povinností pri dcére Terezke. Zo Stupavy prišiel nepočujúci Miloš Štefek so svojimi dvomi synmi, ktorých vychováva sám, z Krasňan pri Žiline dorazil Pavol Ripel s najmladším zo svojich štyroch synov. Starší dvaja pracujú, mladší Michal je po ťažkom úraze na rehabilitačnom pobyte v piešťanskom Adeli Medical Centre.

vsetci.jpg

Foto: Ramon Leško
Foto: Ramon Leško

Cestu z Banskej Bystrice meral René Manu s dcérami Chiarou a imobilnou Simonkou. Na vlastné oči sme sa presvedčili, čo znamená starať sa o štvorročné živé striebro a dievčinu, ktorá je vo všetkom odkázaná na pomoc.

rehacka.jpg

Foto: Ramon Leško
Foto: Ramon Leško

Ešte skôr, ako sa začala slávnosť, besedovali naši hostia s Petrom Opetom, hudobníkom a textárom skupiny Polemic, spisovateľom a otcom troch detí . Práve jeho syn ho inšpiroval k napísaniu knižky Život Adama, ktorá sa pre veľký úspech dočkala ďalších dvoch pokračovaní a ďalšie je už pripravené do tlače. Peter Opeta s úžasom počúval príbehy nominovaných otcov a keď sa potom z úst šéfredaktorky Slovenky Márie Mikovej dozvedel, že tohtoročnú cenu pre mediálne známeho otca získava práve on, sotva vládal od dojatia poďakovať. „V takýchto chvíľach si uvedomujem svoje rezervy,“ povedal. Jeho slová potvrdil aj ďalší prítomný otec, zástupca generálneho partnera ankety – hotela Zelená Lagúna Ing. Miroslav Skoršepa, PhD. „My, otcovia, máme často pocit, že sme urobili všetko, čo sme mohli a mali urobiť. No keď počúvam, čo dokázali títo otcovia, chápem, prečo nestojím aj ja medzi nominovanými a budem sa usilovať odovzdať svojim deťom ešte viac lásky a ľudskosti.“

kos.jpg

Oteckov potešili obrovské potravinové balíčky korenín a racio výrobkov značky VIDO s 20- ročnou tradíciou od spoločnosti VAUBEX.
Oteckov potešili obrovské potravinové balíčky korenín a racio výrobkov značky VIDO s 20- ročnou tradíciou od spoločnosti VAUBEX.

Vlaňajší Otec roka Miloš Karell, ktorý má päť detí a vo voľnom čase sa venuje hipoterapii a pomáha tak ďalším deťom, pri odovzdávaní putovného koníka svojmu nástupcovi povedal: „Je rozdiel byť otcom, a žiť ako otec.“ To si veľmi dobre uvedomuje tohtoročný víťaz Štefan Belík, ktorý napriek strate zraku zostal pozitívnym a optimizmom sršiacim človekom. Vie byť plnohodnotným manželom a otcom svojich detí z predchádzajúcich vzťahov aj dvoch ďalších, ktoré prijal za svoje, keď sa oženil s mladou vdovou, a s nehou a láskou sa venuje dvom malým dievčatkám, ktoré sa už narodili z tohto manželstva. Najmladšia, malá Paulínka, prišla na svet vlani na sviatok Sedembolestnej Panny Márie tak rýchlo, že mamička Andrea nestihla dôjsť do pôrodnice a porodila doma v kúpeľni za asistencie svojho nevidiaceho manžela. Nielen táto kuriózna historka, ale celý jeho životný postoj a chápanie úlohy otca oprávňujú tohto muža nosiť titul Otec roka 2019.

mikovka.jpg

Ing Miroslav Skoršepa z Hotela Zelená lagúna, šéfredaktorka Slovenky Mária Miková a Mediálny otec roka 2019 Peter Opet
Ing Miroslav Skoršepa z Hotela Zelená lagúna, šéfredaktorka Slovenky Mária Miková a Mediálny otec roka 2019 Peter Opet

Generálnym partnerom podujatia Otec roka 2019 bol Hotel Zelená Lagúna.  Medzi ďalších partnerov podujatia patrili značka Dove, spotrebiče Orava, Perwoll a vydavateľstvo Ikar. 

- - Inzercia - -