Dnes je piatok, 07.august 2020, meniny má: Štefánia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenka na námestí 2019 | Bratislava

jún 12, 2019 - 14:56
Aj napriek tropickým horúčavám, ktoré v utorok 11. júna rozohriali námestie v centre Bratislavy, prišlo na stretnutie so Slovenkou desiatky čitateliek, ale aj čitateľov, aby s trávili s redakciou príjemné popoludnie plné hudby, slova, ale aj prekvapení, ktoré potešili mnohých prítomných.

Stretnutie otvorila riaditeľka vydavateľstva Starproduction, Mária Reháková, spolu so šéfredaktorkou týždenníka Slovenka Máriou Mikovou. Pozdravili divákov, zaželali im príjemné „listovanie“ Slovenky naživo a potom už odštartoval trojhodinový maratón, „oživených“ rubrík, súťaží, rozhovorov, spestrených príjemným hudobným programom.

maria_rehakova_a_maria_mikova.jpg

Mária Reháková a Mária Miková
Foto: 
Ramon Leško

Hviezdou podujatia bola jednoznačne speváčka a dnes už aj pedagogička Sisa Sklovska. Tá svojím famóznym vystúpením strhla divákov do varu a poniektorí sa nechali uniesť jej temperamentnými melódiami a dali sa do tanca.

sisa_sklovska.jpg

Sisa Sklovská
Foto: 
Ramon Leško

S rovnakým úspechom a veľkým potleskom, ktorý sa rozliehal po námestí odmenili prítomní aj vystúpenie DFS Klnka a čečinka, svojich fanúšikov tu našiel aj spevák Robo Opatovský, Marcella Molnárová, či Janko Greguš s Vladimírom Baškovičom, ktorí svojimi hitmi zo slnečnej Dalmácie  pripomenuli blížiace sa dovolenkové obdobie.

program.jpg

Program
Foto: 
Ramon Leško

O tom, že nádherná a nezabudnuteľná dovolenka sa dá stráviť aj tu, na Slovensku, všetkých presvedčil prírodovedec, filmár a fotograf Tomáš Hulík, autor dokumentárnych filmov: Divoké a krásne Slovensko, ktorých ukážky si mohli prítomní pozrieť priamo na námestí na veľkoplošnej obrazovke.

hulik.jpg

prírodovedec, filmár a fotograf Tomáš Hulík
Foto: 
Ramon Leško

Milé prekvapenia

Tak ako sa na pódiu striedali účinkujúci, pribúdali aj diváci, zvedaví na zákulisie výroby ich obľúbeného časopisu. Očarili ich nádherné kytice od Kully, so záujmom sledovali rozprávanie spisovateliek Adriany Macháčovej a Ivany Havranovej a tiež sa mali možnosť zoznámiť s víťazom projektu Veľvyslanectvo mladých, ktorého predstavila prednostka anatomického ústavu lekárskej fakulty MUDr. Eliška Kubíková.

culla.jpg

Kulla
Foto: 
Ramon Leško

kubikova.jpg

Veľvyslanectvo mladých
Foto: 
Ramon Leško

Nesmierna radosť vypukla, keď nominantka čitateľskej ankety Slovenka roka, Tatiana Nátna odovzdávala cenu  karavan na týždňové potulky po Slovensku, v hodnote 1 000 eur. Šťastná výherkyňa si preberala cenu so slovami : „Práve pred chvíľou sme sa manželom rozprávali, žeby bolo dobré požičať si karavan a stráviť tak príjemnú dovolenku.“ Nuž Slovenka plní aj nevyslovené sny...

natna.jpg

Karavan
Foto: 
Ramon Leško

Prekvapením pre divákov bola aj súťaž o dva pobyty v Patince – Family wellness hotel & marina, ktoré osobne odovzdal obchodný riaditeľ Mgr. Martin Slivka, PhD.. Dvaja výhercovia sa potešia z Pobytu Classic pre 2 osoby na 2 noci s možnosťou využitia všetkých služieb Wellnessu

1slivka.jpg

Patince – Family wellness hotel & marina
Foto: 
Ramon Leško

Dojímavou spomienkou sa ukončil vstup rubriky „Čo nebolo v učebniciach“, venovanej pamiatke veľkej osobnosti našich dejín M.R. Štefánikovi. Po odznení jeho najobľúbenejšie piesne „Keby som bol vtáčkom,“ v podaní Mateja Kočkovského, pristúpila k pódiu diváčka z obecenstva, Mária Pašková z Vajnor, ktorá sa nám zverila, že jej otec kedysi spomínal, ako ako mladý, len dvanásťročný chlapec, bol svedkom pristávacieho manévru lietadla, na ktorom sa Štefánik vracal domov a vraj videl ako sa do lietadla strieľalo.

katka.jpg

Štefánik
Foto: 
Ramon Leško

Kraľovali tradície

Veľkú pozornosť pútali na seba aj paličkárky a ornamentárky z Vajnorského okrášľovacieho spolku, ktoré očarili aj svojím nádherným krojom. O tradičných ľudových remeslách zas porozprávala osoba najpovolanejšia – námestníčka pre úsek marketingu u ÚĽUV –u Zuzana Strešnáková.

1remesla.jpg

remeslá
Foto: 
Ramon Leško

Prítomní si mohli aj vlastnoručne vyskúšať výrobu krásnych, dekoratívnych predmetov. Umožnil im to stánok Praktickej Slovenky, v ktorom šéfredaktorka Daniela Vidová vyrábala pred ich očami očarujúce drobnosti.

daniela.jpg

daniela
Foto: 
Ramon Leško

Nádherným letným popoludním, v ktorom nechýbala poézia, spev a zaujímavé rozhovory sprevádzal moderátor Rišo Vrablec.

richard_vrablec.jpg

moderátor a zabávač Rišo Vrablec
Foto: 
Ramon Leško

artne.jpg

Partneri
Foto: 
Ramon Leško

Diváci počas ceôlého podujatia sútažili o atraktívne ceny od Orava -  darčeky v podobe elektrotechnických výrobkov , Alpa - kozmetické balíčky na leto proti kliešťom a komárom, IKAR – knihy, Chupa Chups - sladkosti pre najmenších, Henkel - pracie prostriedky. Okrem toho tam participoval aj Interpharm, ktorého 3 zástupcovia prezentovali produkty od Jamieson a návštevníci podujatia mali možnosť si vyskúšať zmerať tlak, krv a iné biologické hodnoty na ich prístrojoch.

Slovenka sa svojimi priaznivcami rozlúčila až za večerného šera a pozvala všetkých prítomných na mimoriadny a ojedinelý sviatok, slovenskej krásy, Dňa kroja, ktorý sa bude konať 7. Septembra na námestí v Banskej Bystrici

- - Inzercia - -