Dnes je streda, 05.august 2020, meniny má: Hortenzia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pripravte sa s nami na Deň kroja

jún 26, 2019 - 11:11
Pozvánka na Slovenský deň kroja je pozvanie pre všetkých, čo si ctia tradície, milujú folklór a chcú sa opäť stretnúť v Banskej Bystrici, aby si s nami pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté kultúrne zvyky a tradície.

Myslím si, že život nie je len o tom rýchlo napredovať, riešiť každodenné veci, ktoré často súvisia s materiálnym nastavením, ale je to aj citlivé vnímanie našej bohatej minulosti. Zamýšľame sa nad vzácnymi hodnotami predchádzajúcich generácií a ctíme si významné osobnosti našej histórie. Pri tejto príležitosti zaspomíname v programe aj na Milana Rastislava Štefánika a zároveň si pripomenieme legendy slovenského folklóru Štefana Nosáľa a Juraja Kubánku. Spoločne si uctíme osobnosti, ktorých životy boli späté s umením a národnou hrdosťou. V celodennom programe vystúpia spevácke súbory z celého Slovenska i detský súbor s programom Na baňu klopajú. Tešíme sa na sprievod krojovaných návštevníkov, ktorí sa predstavia aj na pódiu, a pritom každý zástupca prezradí z akej obce, mesta či regiónu pochádza. Vrcholom podujatia bude galaprogram, v ktorom sa predstaví Lúčnica. Rovnako sa tešíme na spoločné vystúpenie súboru ČečinkaSĽUK-u pri príležitosti výročia založenia súborov. Rozhlas a televízia pripravuje z Dňa kroja záznam a počas celého dňa jeho konania priame vstupy.

Takže, všetci ste vítaní.

Tešíme sa na vás v Banskej Bystrici a na stránkach Slovenky, kde budeme predstavovať folklórne súbory aj ľudí, čo folklórom žijú.

Vidíme sa na Dni kroja!


Urpín pozýva na deň kroja
Príďte si s nami vychutnať sviatok folklóru


Detský folklórny súbor ČeČinka vás Pozýva na sviatok folklóru, ktorý bude 7. septembra na námestí v Banskej Bystrici. Príďte si s nami vychutnať sviatok folklóru!


- - Inzercia - -