Dnes je štvrtok, 22.apríl 2021, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pohoda pokračuje druhým dňom, prišla aj Zuzana Čaputová

júl 12, 2019 - 14:00
Na trenčianskom letisku pokračuje druhým dňom festival Pohoda. Dopoludnie prinieslo debaty, workshopy či vedecké prednášky v Sporka Science & Magic stagei, ktorý je na festivale novinkou.
Foto: 

Ďalšou novinkou sú farmárske trhy, ktoré sa budú konať aj v sobotu od 8:00 do 11:00 v stane pred Street food zónou. Návštevníci a návštevníčky si v nich môžu kúpiť domáce pochúťky.

Štvrtkové slnečné počasie nahradila zatiahnutá obloha aj dážď, ktorý sa podľa najnovších predpovedí objaví z času na čas po celý deň. Atmosféra je však stále pokojná a ľudia všetkých vekových kategórií si užívajú bohatý festivalový program. O 12:00 vystúpila na EUrópa stagei prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorá odpovedala na otázky Štefana Hríba. Liberálnu političku čakalo množstvo ľudí, pričom mnohí zostali pred veľkým modrým stanom, čo svedčí o tom, že prezidentka by mohla pokojne vystúpiť aj na jednom z open air stageov.

Sympatie k festivalu netají

Čaputová na úvod pozdravila priaznivcov, ktorí sa nedostali do vnútra a ktorí jej opätovali pozornosť veľkým potleskom. Ten napokon zaznel počas politicko-spoločenskej debaty niekoľkokrát. "Som na Pohode, lebo to tu mám rada. Som tu takmer každý rok, mám rada túto atmosféru, pestrosť a muziku, ktorá sa tu hrá. Pohoda je veľmi inšpirujúce miesto," vyhlásila prezidentka a dodala, že vypredaný festival tento rok ponúkne v programe aj jej obľúbeného speváka, ktorým je Brit Michael Kiwanuka.

O 12:00 sa mohli fanúšikovia stretnúť s kapelou Lola Marsh na autogramiáde v Pohoda shope pri Café Kušnierik. Formácia, ktorá vo štvrtok predviedla skvelý koncert na Urpiner stagei, zahrá aj dnes o 14:30 v rámci Pohoda acoustic session uprostred areálu medzi vlajkami - motýlími krídlami.

Organizátori zatiaľ nehlásia žiadne zmeny v programe, ktorý dnes ponúkne veľké mená ako Lykke Li, The Roots, Mac DeMarco, Amadou & Mariam and Blind boys of Alabama či Lianne La Havas.

Zdroj foto:  S I T A

- - Inzercia - -