Dnes je sobota, 28.november 2020, meniny má: Henrieta
Čas čítania
17 minutes
Zatiaľ prečítané

Veľký letný horoskop 2019

júl 18, 2019 - 13:08
Horúce letné dni rozpália aj najrozvážnejšie povahy, ktoré k riešeniu problémov zvyčajne pristupujú s chladnou hlavou. V uvoľnenej atmosfére dovolenkového obdobia sa nejeden z nás nechá uniesť bezstarostnou náladou, v ktorej rýchlejšie vzplanú emócie. Ktoré znamenia sú najviac vystavené nástrahám leta a ako ich čo najlepšie zvládnuť bez nepríjemných následkov? To vám prezradia hviezdy v našom veľkom letnom horoskope.

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Láska

Napäté dusno, ktoré už dlhší čas panuje vo vzťahu, čoskoro pominie. Nadchádzajúca katarzia preverí hĺbku citov, nefunkčné partnerstvá sa rozpadnú a životaschopné sa pod vplyvom udalostí prehĺbia. Katalyzátorom bude osoba opačného pohlavia, ktorá vstúpi do vášho života celkom nečakane. Ale nebude to náhoda, tie vlastne ani neexistujú. Privedie vám ju do cesty osud, ktorý sa vám tak bude snažiť otvoriť oči a ukáže vám pravdu, či už bude príjemná alebo nie. Verte, aj keď to bude spočiatku zložité, budete napokon osudu vďační. Zbavíte sa sebaklamu, ktorý vás doteraz zožieral a konečne si zhlboka vydýchnete.

Kariéra

Leto dokonale preverí vaše diplomatické schopnosti priamo na pracovisku, kde sa schyľuje k veľkej výmene názorov. Konflikt začne ako banálna hádka dvoch rozvadených strán, vyplaví mnohé nepríjemnosti a nekalé záležitosti týkajúce sa firmy a rozdelí ju na dve súperiace strany. Nedajte sa strhnúť ani jednou, hoci obe vás budú  presviedčať o svojej pravde. Ak si zachováte nadhľad, chladnú hlavu a počkáte kým sa veci vyjasnia, budete si môcť gratulovať k zdržanlivému postoju. Zistíte, že veci nie sú také, aké sa na prvý pohľad zdajú a vy by ste museli zásadne prehodnocovať svoj postoj.

Zdravie

Slnečný kúpeľ je síce zdravý a prospieva telu, no aj v tomto prípade platí všetko s mierou. Nevystavujte sa nadmieru horúcim slnečným lúčom a chráňte telo pred  spálením. Červená koža s bolestivými pľuzgiermi sa síce časom zahojí, ale mohlo by to mať nepríjemné následky, ktoré zistíte až po čase.  V tomto období budete ohrození aj úrazmi, ktoré síce nemusia mať fatálne následky, ale môžu byť mimoriadne nepríjemné. Nielenže vám úplne pokazia dovolenku, ale poriadne môžu začrieť aj do rodinného rozpočtu, čo by vám na pohode určite tiež nepridalo.

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Láska

Nijaké iné znamenie si nedokáže tak užívať pôžitky života, ako práve vy. A práve táto vaša stránka môže priniesť nielen veľa radosti, ale aj útrapy. Hrozí, že vám  v prímorskom letovisku skríži cestu  atraktívny cudzinec alebo cudzinka a popletie vám hlavu do takej miery, že celkom zabudnete na realitu, ktorá na vás čaká doma. Vytriezvenie z opojenia,  ktoré príde začiatkom septembra, môže byť pre vás viac ako kruté. Nemusí skončiť len kajúcim spytovaním si svedomia a sypaním si popola na hlavu. Je dosť možné, že kvôli letnej, chvíľkovej vášni, prídete o stabilný vzťah.

Kariéra

Na pracovisku príde k nečakanej situácii, ktorá dokonale rozvíri hladinu stojacich vôd.  Aj keď to bude vyzerať ako katastrofa, verte, že to už bolo nevyhnutné. Nemusíte sa obávať, aj keď sa budú triasť stoličky v bezprostrednej blízkosti. Vaša pozícia je neotrasiteľná a možno, že vám práve táto situácia pomôže ku kariérnemu rastu, v ktorý ste už pomaly ani nedúfali. Nepremeškajte túto jedinečnú šancu, lebo ako naznačujú hviezdy, v najbližších mesiacoch sa nezopakuje a vy si budete musieť počkať minimálne do jesene budúceho roku.

Zdravie

Síce vám nehrozia vážnejšie úrazy a zranenia, ale hviezdy varujú pred infekciami, spôsobenými kliešťami, komármi a alergickými reakciami na hmyz. Zdá sa, že toto leto ste doslova pod drobnohľadom týchto nenápadných rozsievačov chorôb a akoby súťažili, kto prvý vás napadne a dostane na infekčné oddelenie, kde by ste mohli pobudnúť celé leto. Keď teda pôjdete do prírody, vyzbrojte sa repelentom a neváhajte ho použiť. A to aj v prípade, že ste sa preventívne nechali zaočkovať voči kliešťovej encefalitíde. Tieto tvory sú mimoriadne kreatívne, čo sa týka prenášania rôznych chorôb.

Blíženci (21. 5. – 20. 6.)

Láska

Aj keď práve nesvieti slnko lásky, vynahrádzajú vám to žiarivé hviezdy priateľstva. Platí to pre tých čo žijú sami, aj pre tých, čo majú po boku stáleho partnera. Inými slovami, ani letné horúčavy vo vás nezapália plameň vášne, ale ani po nej v tomto období netúžite. Prežijete krásne pokojné leto v kruhu príbuzných a priateľov, ktorí vás majú úprimne radi a na ktorých sa môžete spoľahnúť. Verte, že tento druh priazne je niekedy príjemnejší ako sínusoida nestálych citov, ktoré vás dokážu zhodiť z nebeských výšin šťastia do priepasti sklamania a beznádeje. Využite toto obdobie a načerpajte energiu do budúceho vzťahu, ktorý je už pred dverami.

Kariéra

Tak toto leto bude naozaj búrlivé a bude dokonalou previerkou vašej doterajšej aktivity. Ak ste k práci pristupovali zodpovedne, tak sa vám doterajšie úsilie zúročí v podobe povýšenia, ktoré bude pre vás dokonalou štartovacou dráhou na dosiahnutie vašich ambícii. No ak nadobudnete pocit, že ste prehliadaný, nezúfajte. Je to jasný signál, že nie ste ten pravý na pravom mieste a zmena, o ktorej ste už dávno uvažovali, je naozaj aktuálna a zdá sa, že bude aj radikálna. Nemusíte sa obávať počiatočnej neistoty. Chvíľu to síce potrvá, kým sa na novom mieste rozhľadíte, no dostane sa vám ocenenia, na ktoré ste doteraz márne čakali.

Zdravie

Pozor na zápalové ochorenia, ktoré znepríjemnia život aj v horúcich letných dňoch. Viete, že vašou slabinou sú priedušky a pľúca a nevyležané prechladnutie z minulých mesiacov, by sa mohlo nepríjemne ozvať práve počas dovolenky. Spúšťačom zdravotných ťažkostí môže byť klimatizácia, najmä pri dlhších letoch. Nezabudnite si do cestovnej batožiny pribaliť potrebné lieky, aby ste nemuseli navštíviť lekára v prímorskej destinácii. Ak sa vyhnete tejto komplikácii, tak vám počas celého leta nič vážnejšie nehrozí a z dovolenky by ste sa mali vrátiť príjemne zrelaxovaný a s energiou, ktorá vám pomôže prekonať nával povinností po návrate na pracovisko.

Rak (21. 6. – 22. 7.)

Láska

Vyvarujte sa ľahkovážnych sľubov. Hviezdy vás veľmi dôrazne vystríhajú pred flirtovaním, ktoré by druhá strana nemusela brať tak nezáväzne a z vašej pôvodne „nevinnej“ dovolenkovej zábavky by sa mohol vykľuť vážny problém, ktorý by mohol mať dohru v horšom prípade aj pred súdom.  Toto horúce leto „rozpustí“ vašu typickú plachosť a prebudí vo vás zvodcu, ktorého tak dôkladne v sebe ukrývate. Môže sa vám to však vypomstiť. Jedna z vašich tohtoročných dovolenkových „obetí“ si totiž vašu náklonnosť vysvetlí  po svojom a bude sa dožadovať toho, čo ste vyriekli pri barovom pulte pod vplyvom horúčav a drinku.

Kariéra

Aj napriek dovolenkovému obdobiu zasiahne vaše pracovisko priam príval udalostí, ktoré vás stiahnu do svojho epicentra a vy nebudete vedieť, čo skôr. Nenechajte sa celkom pohltiť hektikou pracovných dní a vymedzte si pre seba čas nevyhnutný pre relax a uvažovanie. Je totiž veľmi pravdepodobné, že práve v tomto období dôjde k zásadnému zlomu a pred vami sa vynoria nové možnosti kariérneho rastu, o akých ste doteraz ani len nesnívali. Využite túto šancu, aj  za cenu toho, že v čase, keď iní oddychujú, vy budete musieť prejsť mnohými stresovými udalosťami. Výsledok, ktorý sa dostaví už koncom jesene, totiž rozhodne bude stáť za to.

Zdravie

Dávajte si pozor na chronické ochorenia, ktoré by vás mohli nepríjemne zaskočiť práve počas dovolenkových dní. Nepodceňujte drobné ťažkosti a vyhľadajte lekára hneď, ako sa ozvú prvé príznaky. Vo vašej dovolenkovej batožine by určite nemali chýbať potrebné lieky i tie, čo užívate dlhodobo. Váš zdravotný stav totiž nerešpektuje to, že vy si chcete užiť za hranicami všedných dní.  Hviezdy vás vo všeobecnosti nabádajú k striedmosti. Určite to nepreháňajte s alkoholom, ktorý by vo vašom prípade nemusel byť práve liekom ani v menšom množstve. Pár drinkov v kombinácii s horúcim slnkom na pláži môže napáchať veľmi veľa zla.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Láska

Príjemné chvíle v spoločnosti, v ktorej určite nebude chýbať Amor, pripravili hviezdy pre všetkých, čo sa narodili v znamení Leva. Zažijete veľa lásky vo všetkých jej podobách. Napokon, zaslúžite si to. Máte za sebou pomerne ťažké, komplikované obdobie, v ktorom nebolo veľa dôvodov na radosť. Zdá sa, že vám to chcú hviezdy v týchto horúcich letných dňoch vynahradiť a obdaria vás priazňou. Platí to zvlášť pre nezadaných Levov a to bez rozdielu veku. V tomto období určite stretnete toho pravého, na ktorého ste už dlho čakali a nájdete v ňom nielen spriaznenú dušu, ale aj  oporu, ktorá vás nesklame ani v najťažších chvíľach.

Kariéra

Práca vás pohlcuje, ale vo vašom prípade v tom najlepšom zmysle slova. Máte rozpracovaných toľko projektov, v ktorých sa vám skutočne darí, že si ani nevšimnete, ako sa vôkol vás všetko vyprázdnilo a zostali ste na pracovisku sám. Pokojne vypnite na pár dní počítač, nič vám neujde. Vaša kreativita sa neoslabí ani počas sladkého ničnerobenia, naopak, znásobí sa. Vrátite sa s novými, inšpiratívnymi nápadmi, ktoré vám pomôžu zvládnuť aj úlohy, nad ktorými ste si doteraz lámali hlavu a odsúvali ich. Využite toto naozaj plodné obdobie, nebude trvať večne.

Zdravie

Je pravda, že veľa času na oddych nebudete mať a to by sa mohlo odraziť na úbytku energie. Načerpajte ju počas voľných dní a plne sa oddajte relaxu. Nemusí to byť dovolenka v zahraničí. Niekedy stačí aj pár chvíľ strávených na príjemnej prechádzke v horách. No určite nevynechajte návštevu zubára, na ktorú ste si už dlhšie nenašli čas alebo skôr odvahu? Mohlo by sa vám to škaredo vypomstiť vo forme závažnejších problémov s chrupom. A určite  uznáte, že dokonalý žiarivý úsmev, bez najmenšieho kazu, je jednoducho nevyhnutný pre každého úspešného biznismena.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Láska

Striehne na vás faloš. Zvlášť skôr narodené Panny by sa mali mať na pozore pred prípadnými podvodníkmi. Nečakané dedičstvo alebo mimoriadna výhra vám prinesie väčší obnos peňazí, ktoré vás zatraktívnia  v očiach opačného pohlavia. Ktosi sa bude chcieť votrieť do vašej priazne, ale jeho náklonnosť bude len predstieraná, za účelom vlastného prospechu. Našťastie váš anjel strážny si nevyberie dovolenku a v poslednej chvíli vám pošle na pomoc niekoho, koho už dávnejšie poznáte, no prehliadate. Ten vám otvorí oči a ak konečne odhodíte vašu príslovečnú váhavosť, tak aj srdce.  Vďaka tomu môže táto krátka a nepríjemná letná epizóda skončiť pre vás nečakaným šťastím a skutočnou láskou.

Kariéra

Nikto nie je nenahraditeľný a platí to aj o vás. Pokojne odíďte na dovolenku, zaslúžite si ju. Vrátite sa na svoje pracovisko zrelaxovaný, s vyčistenou hlavou a s novými, kreatívnymi nápadmi, ktoré vám v poslednom čase kvôli pracovnej vyťaženosti už naozaj pomaly dochádzajú. Ak budete ignorovať varovné signály, koledujete si o syndróm vyhorenia, čo je dosť vážna komplikácia a vyžaduje si dlhodobé liečenie. Okrem toho vaša únava spôsobuje, že ste zbytočne podráždený a mnohé veci beriete príliš osobne, čo určite nevytvára dobrú atmosféru a spôsobuje zbytočné komplikácie.

Zdravie

Určite nepatríte k tým, čo by sa uchyľovali k rôznym diagnózam, len aby sa vyhli  zodpovednosti, ale hviezdy majú zdvihnutý prst v podobe varovania pred možnými zdravotnými ťažkosťami. Chvíle voľna by ste okrem oddychu mali venovať aj  telesnému zdraviu a absolvovať všetky dostupné preventívne prehliadky, ktoré ste doteraz odkladali pre nedostatok času. Minimálne jedna z nich nebude zbytočná a pomôže vám vyhnúť sa závažnej diagnóze, ktorá by sa mohla ohlásiť začiatkom zimy. Verte, že keď venujete deň, dva svojho času a strávite ho v ambulancii  odborníka, zachráni vám to aj niekoľko týždňov, ktoré by ste museli preležať na lôžku.

Váhy (24. 9. – 23. 10.)

Láska

V tomto  smere sa budete cítiť ako na hojdačke. Vášnivé letné podvečery a opojné noci plné nežnej romantiky sa budú striedať s citovým chladom a podráždenou náladou, ktorá môže často vyústiť do nepríjemnej partnerskej hádky. Vaša nevyrovnanosť a náladovosť bude do značnej miery spôsobená letnými horúčavami, ktoré nebudete znášať vždy ľahko a bez podráždenia. Nemajte obavy, váš partner má pre vás veľa porozumenia a váš vzťah to ustojí. Pomôže vám aj zaslúžená dovolenka vo dvojici, ktorá prinavráti romantiku a harmóniu do vášho života.

Kariéra

Na tomto poli neočakávajte nič závratné. Dovolenkové obdobie spôsobí, že v práci bude prítomné len vaše telo, duša bude blúdiť po exotických diaľavách. Vzhľadom k tomu, že podobne budú naladení aj kolegovia a nadriadení, nič zásadné sa nestane. Dávajte však pozor, aby ste sa svojou nesústredenosťou nedopustili  závažnejšieho omylu, ktorý by ste len ťažko vysvetľovali. Ak sa vyhnete tomuto úskaliu, hviezdy nenaznačujú iné riziko, ktorému by ste museli čeliť. Váhy, ktoré sa narodili v prvej dekáde znamenia, môžu dokonca očakávať zaujímavú pracovnú ponuku.

Zdravie

Leto dokonale preverí, ako ste sa starali o zdravie v predošlom období. Ak sa u vás ozvú zdravotné ťažkosti, vedzte, že to je daň za to, že ste banalizovali rôzne zápalové ochorenia, ktoré sa môžu ozvať plnou silou. Určite by ste si mali pred odchodom na dovolenku nájsť čas na návštevu lekára a predísť tak zbytočným zdravotným komplikáciám v ďalekej cudzine. Tiež by ste si mali dávať veľký pozor na cestách a zbytočne neriskovať úrazy, ktoré vám hrozia vo zvýšenej miere najmä koncom augusta. Náklady na liečbu by mohli aj niekoľkonásobne prevýšiť vaše  finančné možnosti.

Škorpión (24. 10 – 22. 11.)

Láska

Milí  Škorpióni, chod vášho pokojného citového života riadne naruší Strelec, ktorého stretnete v tej najneočakávanejšej situácii ďaleko od domova. Spočiatku rozpačité stretnutie prerastie do niečoho, čo vás ovplyvní na celý život. Možno to bude láska, možno len priateľstvo, no určite ide o osudové stretnutie, na ktoré ste už dlho čakali. Je dosť pravdepodobné, že kvôli tomu človeku zmeníte aj adresu a presťahujete sa do cudziny, o čom ste už dlho uvažovali, ale doteraz ste na to nenašli dosť odvahy. Verte, že keď k tomu dôjde, nebudú vám v ceste stáť nijaké prekážky, lebo hviezdy vám túto zmenu už dávno prichystali.

Kariéra

Už dlhší čas pociťujete nespokojnosť v zamestnaní a rastie vo vás odhodlanosť zmeniť firmu. K rozhodujúcemu kroku dôjde počas letných mesiacov a vy ponúk dostanete niekoľko. No kým sa rozhodnete, dobre zvážte všetky „pre“ a „proti“, lebo aj v tomto prípade platí, že nie je všetko zlato, čo sa blyští. Zvlášť jedna pracovná príležitosť bude pre vás mimoriadne lákavá, no hviezdy varujú, že to môže byť slepá ulička. Preverte si dostupné informácie o firme, ktorá vás osloví a nechajte si čas na rozmyslenie. Úplne najlepšie by bolo, nechať zásadné rozhodnutie až na jeseň, keď sa vyjasnia všetky okolnosti.

Zdravie

Nebudeme si nič zastierať. Jedlo patrí medzi vaše základné pôžitky. Nemáte nijaké predsudky voči medzinárodnej kuchyni a keď sa vám naskytne možnosť, ochutnať exotickú špecialitu, tak neváhate a ste prvý, čo sa odhodlá na takúto degustáciu. A hoci ste v každej spoločnosti uznávaný kulinársky odborník na svetové kuchyne, nemusíte to preháňať. Vaše dôsledne dodržiavané krédo – „zjem všetko, čo nezje mňa“, sa vám môže počas tohtoročnej dovolenky vypomstiť v podobe nepríjemnej gastritídy, ktorá môže vyústiť do chronického ochorenia. No a doniesť si suvenír, v podobe doživotnej diéty, to je asi to posledné o čo by ste stáli.

Strelec  (23. 11 – 21. 12.)

Láska

V partnerstve vám to už dlhší čas škrípe a vy ste sa rozhodli, že práve dovolenka v exotickom letovisku bude to pravé, čo vám prinavráti vzájomnú harmóniu. To, či sa tak naozaj stane, je zatiaľ otázne, no tých pár dní v cudzine, kde budete tráviť spolu viac času ako inokedy, skutočne vnesie jasno do vášho dosť problematického vzťahu. Je však dosť možné, že pochopíte, že najlepším riešením je rozchod. Nemusíte prepadať zúfalstvu. To, čo nefunguje, by sa časom aj tak rozpadlo a vy neostanete dlho sám. Na obzore je ďalšia láska, ktorú stretnete už začiatkom októbra pravdepodobne na pracovisku. Hviezdy prajú aj tým, ktorí sú single. Na cestách stretnú človeka, ktorý im bude viac ako sympatický.

Kariéra

S prácou to neprepínajte, aj keď sa vám bude zdať, že sa na vašom pracovnom stole kopia nevyriešené problémy. Uvedomte si, že je dovolenkové obdobie a väčšinu ľudí  aj tak nenájdete v kanceláriách. Mohli by ste spôsobiť zbytočný chaos, ktorý by veci len viac skomplikoval. Aj vy máte právo na oddych, dožičte si ho a keď sa vrátite  zrelaxovaný, so správnym nadhľadom, aj najkomplikovanejšie záležitosti sa vám budú zdať oveľa prehľadnejšie a vy ich hravo vyriešite. V strehu by mali zostať narodení v druhej polovici znamenia. V nečakanej chvíli sa objaví pracovná príležitosť, ktorá by sa už nemusela opakovať.

Zdravie

Momentálne ste v dobrej kondícii, a tak by to malo vydržať aj v najbližších týždňoch. Hviezdy nenaznačujú, že by vám hrozili závažnejšie úrazy alebo choroby, ktoré by vás mali na dlhší čas pripútať na lôžko. Samozrejme, aj pre vás platí, že obozretnosti nie je nikdy dosť, a tak si dávajte pozor na nepríjemné náhody, najmä na cestách. Stačí chvíľka nepozornosti a príjemný letný večer môžete stráviť v čakárni najbližšej pohotovosti. Nemusíme zdôrazňovať, že aj zdravotnícky personál je z horúčav už unavený, a tak im nepridávajte zbytočné starosti, ktoré by mohli skončiť aj nepríjemnou výmenou názorov. To by vám k letnej pohode určite nepridalo.

Kozorožec  (22. 12. – 20. 1.)

Láska

Radi snívate a máte sklon vidieť ľudí takých, akí by mali byť a nie akými v skutočnosti sú.  Hlavne mladším ročníkom hrozí, že práve tohtoročná dovolenka, ktorú prvýkrát strávite s vysneným partnerom, sa môže zmeniť na nočnú moru a vy miesto pohody a radosti zo spoločnosti milovaného človeka, odídete s trpkým pocitom rozčarovania, čo môže vyústiť až do rozchodu. Ak prekonáte túto krízu, čaká vás nádherné obdobie vášnivého uzmierovania sa. Pochopíte, že váš partner nie je síce vysnívaným princom na bielom koni, no je to človek z mäsa a kostí a v jeho duši sú uložené  hodnoty, pre ktoré ho naozaj máte dôvod milovať.

Kariéra

Ľudia  narodení v tomto znamení takmer vždy patria k oporám pracovného kolektívu a bez ich precíznosti, spoľahlivosti a zanietenosti by sa len ťažko dosiahol pozitívny výsledok. A hoci ste kvôli tejto vlastnosti často zneužívaný a na vaše plecia sa navalí oveľa viac práce, než máte v náplni, práve v tomto období to bude vašou veľkou výhodou.  Pripravované zmeny sa dotknú mnohých aj dlhoročných pracovníkov, no vy ostanete neotrasiteľne na svojej doterajšej pozícii. Na dovolenku budete môcť odchádzať s dobrým pocitom a keď sa z nej vrátite, čaká na vás jedno mimoriadne príjemné prekvapenie.

Zdravie

Pozor na prepracovanosť. Prepínanie síl sa naozaj nevypláca a môže sa škaredo vypomstiť v podobe rôznych, niekedy aj ťažko definovateľných, zdravotných ťažkostí. Ak sa chcete vyhnúť bolestiam hlavy, chronickej únave, či dokonca vyhoreniu, nepodceňujte nevyhnutnosť regenerácie a doprajte si dostatočné voľno, počas ktorého zrelaxujete nielen na tele, ale aj na duši.  V opačnom prípade sa vystavujete riziku vyčerpanosti, ktoré by si mohlo v blízkej budúcnosti vyžiadať nepríjemnú daň v podobe dlhšie trvajúcej práceneschopnosti

Vodnár (21. 1. – 18. 2.)

Láska

Opojné chvíle plné vášne a lásky pod letnou oblohou prinášajú nasledujúce týždne narodeným v tomto znamení. Hviezdy vám prepožičajú  sexepíl, ktorému nik nebude vedieť odolať. No táto vaša najsilnejšia zbraň sa zároveň stane aj vašou achillovou pätou. Ak nedostanete emócie aspoň z časti pod kontrolu chladného rácia, môže počas jesenných dní prísť ku krutému vytriezveniu, následky pretrvajú celé roky. Asi ani nemusíme zdôrazňovať, že obzvlášť obozretní by mali byť zadaní Vodnári, keďže ich polovičky pravdepodobne neprijmú argument, že na vine sú hviezdy a nech si to teda idú vybaviť do najbližšieho observatória.

Kariéra

Snívate s otvorenými očami o budúcich úspechoch a podnikateľských aktivitách a tie sny sú naozaj veľkolepé. No ak ich chcete premeniť na realitu, je najvyšší čas čosi konkrétne preto urobiť. V opačnom prípade hrozí, že okolie vás bude považovať za rojka, ktorého ambície vysoko prevažujú skutočné schopnosti a možnosti. Letné mesiace vám poskytnú viac voľna a vy si môžete naplánovať prvé kroky na dosiahnutie sna. Pokojne požiadajte o radu alebo o pomoc aj svojich blízkych a priateľov. Určite vás neodmietnu, naopak privítajú vašu aktivitu a vyjdú vám v ústrety.

Zdravie

Nijaké náhle, závažné ochorenia vám nehrozia, dokonca sa vám budú vyhýbať aj úrazy, ale netreba pokúšať osud. Hviezdy naznačujú, že vám príjemné dni oddychu môžu poriadne znepríjemniť bolesti zubov. Zanedbaný kaz alebo celoročné ignorovanie ambulancie zubného lekára sa môže nepríjemne vypomstiť opuchnutou tvárou v dovolenkovom rezorte a prebdetými nocami, počas ktorých budete hltať jedno analgetikum za druhým, no bolesti neustúpia. Nemusíme určite pripomínať, koľko stojí stomatológ v zahraničí. Ak sa chcete vyhnúť týmto starostiam, navštívte čo najskôr svojho zubára.

Ryby (19. 2. – 20. 3.)

Láska

Napäté dusno, ktoré už dlhší čas panuje vo vašom vzťahu, čoskoro pominie. Nadchádzajúca katarzia preverí hĺbku vzájomných citov, nefunkčné partnerstvá sa rozpadnú a  životaschopné sa pod vplyvom udalostí prehĺbia. Katalyzátorom bude osoba opačného pohlavia, ktorá vstúpi do vášho života celkom nečakane. Ale nebude to náhoda, tie vlastne ani neexistujú. Privedie vám ju do cesty osud, ktorý sa vám tak bude snažiť otvoriť oči a ukáže vám pravdu, či už bude príjemná alebo nie. Verte, aj keď to bude spočiatku zložité, budete napokon osudu vďační. Zbavíte sa sebaklamu, ktorý vás doteraz zožieral a vy si konečne zhlboka vydýchnete.

Kariéra

Práca, práca a ešte raz práca. Máte pocit, že váš život sa skladá len zo samých povinností a na nič iné vám nezostáva čas. Máte pravdu a, žiaľ, nemôžeme vás potešiť, že by bola v tomto smere na obzore výrazná zmena. No vydržte. Toto obdobie čoskoro pominie a hoci vaše nasadenie bude rovnako intenzívne ako doteraz, dočkáte sa veľmi zaujímavého finančného ohodnotenia. Niekto si totiž všimne vaše úsilie aj to, čo v odbore dokážete a ponúkne vám veľmi zaujímavú pozíciu, ktorá sa stane základom vašej skutočnej kariéry. Na novom poste si už vy budete diktovať podmienky a rozhodovať o svojom čase.

Zdravie

Hoci to neradi počujete a neľahko prijímate, najväčším nepriateľom vášho zdravia ste vy sám. Mali by ste konečne nájsť v sebe toľko sily, aby ste sa raz a navždy  vysporiadali s neresťami a škodlivými návykmi. Prestaňte s ponocovaním, večerným prejedaním sa a najmä obmedzte spotrebu alkoholu. Váš organizmus už doslova volá o pomoc a vy si to veľmi dobre uvedomujete, len pred tým zatvárate oči. Ignorovanie príznakov sa však vypomstí v podobe závažnejšieho ochorenia, ktoré by sa mohlo ozvať už v polovici augusta. 

- - Inzercia - -