Dnes je streda, 03.marec 2021, meniny má: Bohumil, Bohumila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Znamenia z onoho sveta - Čo zachytil môj fotoaparát?

júl 21, 2019 - 08:00
Aj ja by som sa chcel s vami podeliť o jeden nevysvetliteľný zážitok, na ktorý neviem zabudnúť. Zachytil som ho fotoobjektívom počas dovolenky.
Foto: 

Keď fotografie ukazujem známym, každý má na to iné vysvetlenie...

Ameriku som navštívil ako turista a keďže ma krajina naozaj očarila, fotografoval som na rôznych miestach. Okrem iného aj v meste Sedona, obklopenom veľkolepými červenými skalami. Úchvatné zábery sa mi podarili aj z vyhliadkovej veže v centrálnej časti Grand Canyonu. Akú polemiku vyvolajú a koľko nezodpovedaných otázok nastolia, som v tej chvíli netušil.

Jasný kruh

Keď sme si s priateľmi prezerali zábery, zdalo sa nám až neuveriteľné, keď sme zbadali na snímkach jasne žiarivý kruh. Ako sa tam dostal? Je to pre nás obrovská záhada. A práve to je dôvod, prečo vám píšem. Bol by som rád, keby sa mi ozval niekto, kto má podobnú skúsenosť.

Myslím si totiž, že s fotoaparátom to naozaj viem a nie som nijaký nováčik. Z potuliek po svete som si priniesol už mnoho kvalitných snímok a nikdy sa mi nič podobné nestalo. Objekt sa snažím zachytiť vždy čo najlepšie v priestore. Určite by som sa nedopustil amatérskeho omylu, aby som fotil proti ostrému svetlu. Navyše, takému ohraničenému, keďže si to môžem na „digi foťáku“ kontrolovať.

Názory sa rôznia

So snímkami som obišiel mnohých dobrých fotografov, zvedavý som bol na ich názor. Jednoznačnú odpoveď som nedostal. Niektorí si mysleli, že ide o fotomontáž, a našli sa aj takí, čo boli presvedčení, že ide o akýsi záhadný odkaz zo záhrobia, prípadne z minulosti, ktorý však nikto nevedel dešifrovať. Zábery mám stále na karte a medzi fotografiami je rozdiel viac ako tridsať snímok, takže nemôže ísť o fotomontáž.  Neukladám ich na kľúč alebo na disketu, dávam robiť klasické fotografie a tie zakladám do albumov.

Keď som fotografie z tejto akcie zakladal a zobral som tie dve do ruky, zostal som prekvapený a zároveň som pocítil chlad až zimu. Videl som ich prvýkrát a ešte aj teraz, keď píšem, mám ten pocit. Kontrolu záberov po fotení som nemohol urobiť, lebo pri tom množstve, čo som v ten deň urobil, mi došla batéria a nabíjačka zostala doma... Ak vás tento príbeh zaujme, možno sa vám podarí zistiť alebo nájsť rozumné vysvetlenie pre mňa NEUVERITELNEJ ZÁHADY.

Ak sa ešte raz vyberiem do Štátov, určite sa vrátim na tieto miesta a budem skúmať pozadie tejto záhady. Dodnes z nej mám zimomriavky...

Peter H.

- - Inzercia - -