Dnes je piatok, 18.jún 2021, meniny má: Vratislav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh - Zmija

júl 24, 2019 - 18:00
Keď som sa vydávala za Milana, myslela som si, že mi celý svet leží pri nohách a ja sa z toľkého šťastia asi zbláznim. Takmer som sa aj, ale z celkom iného dôvodu.
Foto: 
shutterstock.com

Milan bol nesmierne úspešný charizmatický podnikateľ a dal mi doslova všetko. Zahrnul ma láskou, ale aj bohatstvom a prepychom, o akom som v mojej skromnej pôvodnej rodine ani len nesnívala. Bola to síce priam ukážková zlatá klietka, ale ja som si ju užívala. Ani by mi nenapadlo čo len pokúsiť sa o útek. Manžel – workoholik - takmer nikdy nebol doma, a tak som na exotické dovolenky chodievala sama alebo s kamarátkami, ktorých bolo odrazu okolo mňa mimoriadne veľa. Po čase sa mi však začali prejedať luxusné nákupy, kabelky od Diora a topánky z dielne Gucciho ma už nefascinovali tak, ako na začiatku. Čoraz viac som si začala uvedomovať, že do môjho života sa vkráda osamelosť...

Dieťatko

Riešenie prišlo akosi samo od seba a tehotenstvo bolo najlepším receptom na môj smútok. Milan bol od radosti celý bez seba a nevedeli sme sa dočkať, kedy si malého privinieme do náručia. Konečne prišiel ten veľký deň. No aké bolo moje rozčarovanie, keď som zistila, že ani narodenie Tomáška nepribrzdilo Milana v pracovnom tempe. Naopak. Naháňal sa stále viac a odôvodňoval to tým, že nedovolí, aby jeho synovi v živote niečo chýbalo. Márne som mu vysvetľovala, že ak Tomáškovi niečo naozaj chýba, tak je to pozornosť otca.

Hľadala som východisko a napadlo mi jediné. Len čo Tomáško dovŕši tri roky, pôjdem do práce aj ja, aby som manžela trochu odbremenila. Milan na moje veľké prekvapenie súhlasil. Dal si však podmienku. Tomáško nepôjde do škôlky, ale nájde mu opatrovateľku. On sám. Prikývla som.

Slepá a naivná

Takmer mi padla sánka, keď mi slečnu opatrovateľku predstavil. Miery 90 – 60 – 90, katalógová tvárička. Slečna sa však naozaj činila. Problém bol, že svoju starostlivosť neobmedzovala len na Tomáška, zahŕňala ňou aj Milana. V hlave mi začala biť na poplach ženská intuícia. Milan ma však ubezpečoval, že je to len výplod mojej fantázie. Presvedčil ma, že som jeho jediná láska, slečnu Klaudiu si váži ako profesionálnu pestúnku a kvôli Tomáškovi by nebol rád, keby od nás odišla. Nechala som sa učičíkať sladkými rečami. No predsa mi len nešlo do hlavy, prečo na varovanie malého chodí tak netradične upravená. Priliehavé džínsy, tričká nad pupok, výrazný mejkap. Nechcela som však prilievať olej do ohňa, a tak som sa so svojimi pochybnosťami umárala sama po nociach.

Posledná kvapka

Udalosti nadobudli rýchly spád. Klaudia bola voči mne čoraz bezočivejšia a arogantnejšia, čo vyúsťovalo do častých hádok.  Manžel, ktorý ma mal chápať a obhajovať, sa vždy postavil na jej stranu. Kade chodil, tam spieval o nej samé chválospevy. Jedného dňa si zobral po dlhých rokoch prvý raz dovolenku. To, že ide naozaj o dovolenku, som sa dozvedela až od jeho kolegov v práci. Mne nechal doma na stolíku stručný odkaz, že musí neodkladne letieť do Švajčiarska a že slečna Klaudia musí ísť s ním. Pravdepodobne preto, aby mu mal kto zaviazať šnúrky na topánkach a skontrolovať, či si večer pred spaním dôkladne umyl zúbky.

Záver si už viete domyslieť. A hoci ešte nie sme oficiálne rozvedení, odsťahoval sa od nás do prepychového bytu, ktorý kúpil slečne Klaudii. Tomáška už dva mesiace nevidel a zdá sa, že mu jeho jediný syn vôbec nechýba. Zlomil mi srdce a zobral mi všetky ilúzie o láske. Napriek tomu necítim k nemu nenávisť. Želám mu, aby sa mu v živote so slečnou opatrovateľkou darilo tak, ako si to zaslúži. Napokon, ide o jeho svedomie...

Alica H.

- - Inzercia - -