Dnes je pondelok, 10.august 2020, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Extrémna túžba: Slávne hviezdy vychudli na kosť

júl 26, 2019 - 10:00
Optimálna štíhlosť a zdravý spôsob života sú úplne v poriadku. Niektoré známe ženy však schudli extrémne. Ktoré to s túžbou po štíhlosti nezdravo prehnali?

Calista Flockhart: Extrémne útla

Predstaviteľka roztomilej seriálovej právničky Ally McBealovej patrí už roky k najštíhlejším ženám svetového šoubiznisu. Vychudnutou postavou šokovala počas nakrúcania spomínaného seriálu. Hoci bola veľakrát označená za anorektičku, herečka sa pravidelne vyhovárala na svoje ľahké kosti. Calista zvykla tvrdiť, že vždy patrila medzi extrémne štíhle ženy. Keď už bol tlak priveľký, pre istotu tvrdila, že počas nakrúcania seriálu Ally McBealová bola v takom strese, že pravdepodobne jedla menej ako obvykle. Calista, ktorá je manželkou herca Harrisona Forda, dnes už nie je taká vychudnutá ako kedysi, no stále patrí k útlejším herečkám.

Jane Fonda: Celoživotný zápas

Herečka zo slávnej rodiny toho počas života stihla naozaj dosť. Popri stvárnení množstva filmových a divadelných rolí prežila tri manželstvá a porodila tri deti. Krásna herečka sa roky venovala zdravému stravovaniu a cvičila aerobik. Okrem toho bola doslova posadnutá svojou krásou a hmotnosťou. Problémy s anorexiou a bulímiou ju trápili neuveriteľných tridsať rokov. S poruchami príjmu potravy bojovala od dvanástich rokov. Dnes pôsobí spokojne a šťastne. Stále si udržiava dokonalú postavu a na svoj vek rozhodne nevyzerá.

Geri Halliwell: Problémy s bulímiou

Speváčka Geri Halliwell patrila vždy k ženám, ktoré mali skôr ženské krivky. Počas pôsobenia v dievčenskej kapele Spice Girls to bola práve ona, čo očarila verejnosť červenou hrivou a bujným poprsím. Keď sa však rozhodla pre sólovú kariéru, výrazne zmenila imidž. V tom čase tak schudla, že jej trčali rebrá a mala tehličky na bruchu. Geri sa nielenže trápila hladom, ale aj cvičila každý deň niekoľko hodín. Až po rokoch dokázala problém s anorexiou a bulímiou priznať. V čase, keď mala problémy s hmotnosťou, jej bol veľkou oporou kamarát a zosnulý spevák George Michael. Dnes Geri vyzerá žensky a príťažlivo.

Nicole Richie: Ikona anorektičiek

Hviezdička a nevlastná dcéra speváka Lionela Richieho má tiež anorektickú minulosť. V puberte bola Nicole dievča „krv a mlieko“, chudnúť začala z nešťastnej lásky. Po tom, ako jej snúbenec DJ AM odvolal svadbu a opustil ju, začala drasticky chudnúť. Nicole Richie sa zo dňa na deň premenila na kostlivca a stala sa ikonou anorektičiek. Po svadbe s hudobníkom Joelom Maddenom a dvoch pôrodoch pribrala pár kilogramov, no stále pôsobí nesmierne štíhlo. V súčasnosti sa za jej útlym telom skrýva zdravá strava a cvičenie.

- - Inzercia - -