Dnes je pondelok, 10.august 2020, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Dvojnásobný úspech - Slovenka roka vo svetovej knihe

júl 28, 2019 - 18:00
Na svete existujú dve knihy pod názvom „Ignite your life“ a niekoľko sa ich pripravuje. Každá je kompiláciou tridsiatich piatich príbehov autorov, ktorí chcú čitateľov inšpirovať k úspechu v rôznych oblastiach života.

Medzi inšpirujúcimi ženami z celého sveta je aj Slovenka Andrea Gontkovičová, členka manažmentu a riaditeľka pre inovácie a rozvoj v spoločnosti Philip Morris a tento rok aj absolútna víťazka ankety Slovenka roka.

sr2019-rl-imgl8328-0223.jpg

absolútna víťazka ankety Slovenka roka 2019 - Andrea Gontkovičová
Foto: 
Ramon Leško

Každý z autorov knihy „Ignite your life“ (Rozjasni svoj život) prináša inšpiratívny príbeh a návod, ako sa posúvať dopredu v rôznych oblastiach, či je to osobný rast, biznis a financie, zdravie, medziľudské vzťahy alebo rodičovstvo a ponúka recept na sebaobjavovanie a sebazlepšovanie.

Ženy vo vedúcich pozíciách nabúravajú tradície. Robia veci inak. Niektoré mäkkou materskou rukou, jemným povzbudením, prípadne priateľským tónom. Snažia sa zvíťaziť nielen za seba, ale aj tých okolo nich. Viesť ostatných často vyžaduje veľa energie, ťažkostí a obetí. Príbehy v tejto knihe hovoria o vytrvalosti, intuícii a sebadisciplíne. Každá autorka opisuje svoj moment rozjasnenia – IGNITE moment, ktorý jej poskytol istotu pokračovať v napĺňaní snov a pomáhať v tom aj ostatným. Ignite Your Female Leadership je inšpiratívna a motivujúca kniha napísaná ženami, ale nielen pre ženy. „Ku knihe som sa dostala úplne náhodou, prostredníctvom kamarátky Ulrike z Nemecka. Stretli sme sa už na viacerých fórach, kde sa diskutovalo o osobnom raste, ale aj o tom, ako pomôcť ostatným. Ulrike ma predstavila hlavnej iniciátorke konceptu Ignite, JB Owen. Okamžite sa mi myšlienka Ignite zapáčila. Som presvedčená, že všetci máme podobné sny, túžby a trápenia, odhliadnuc od veku, vzdelania či miesta, kde žijeme. A často stačí, aby sme sa o svoje pocity a zážitky s druhými podelili a oni sa v našom príbehu zhliadnu, prípadne sa ním nechajú inšpirovať. Niektoré príbehy z nášho života majú výnimočnú silu, pretože boli akýmsi momentom rozjasnenia a výrazne nás posunuli dopredu. Kniha Ignite your Female Leadership je zbierkou práve takýchto momentov zo života tridsiatich piatich žien z celého sveta. Určite ju všetkým ženám a dievčatám odporúčam prečítať si, pretože ponúka nielen pocit istoty, že to, čo prežívajú, je blízke aj iným ženám, ale zároveň im ponúka aj praktické a jednoduché rady do života,“ hovorí Andrea Gontkovičová, ktorá úspech prežíva aj doma, v rodnom meste.

cena_primatorky_mesta_svit.jpg

Cena primátorky mesta Svit
Foto: 
archív A.G.

„Cena primátorky mesta Svit je pre mňa ďalším dôvodom, prečo sa teším, že som vyrástla práve v tomto krásnom kúte Slovenska. Tu som strávila detstvo aj mladosť. Tu som doma. Obaja rodičia pracovali v Chemosvite, takže mali vo Svite veľa priateľov a známych. Bola som žiačkou miestnej základnej školy na Komenského ulici a s veľkou radosťou a vďakou spomínam na učiteľov, ktorí boli priateľskí, trpezliví, ale aj prísni. Mne ich náročnosť vyhovovala, pretože ma bavilo o dobré výsledky bojovať. To mi ostalo doteraz. Spolužiaci boli zo Svitu a z okolitých dediniek, čo v triede vytváralo domácku atmosféru. S niektorými som v kontakte doteraz. Je dobré nezabúdať, odkiaľ človek prišiel. Okrem mojej radosti by som túto cenu rada venovala deťom, mladým, rodičom a starým rodičom, ktorí vo Svite a pod Tatrami žijú. Chcem ich povzbudiť k tomu, aby boli odvážni a zapojili sa do olympiády, ktorú si vyberú, či už je to miestna, okresná, celoslovenská alebo celosvetová. Každý z nás má veľkú šancu uspieť.“ 

- - Inzercia - -