Dnes je streda, 25.november 2020, meniny má: Katarína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Peter Sagan, Chick2Chick Trio alebo koncert festivalu Viva Musica!

august 06, 2019 - 19:30
Školské prázdniny sa prešvihli do druhej polovice. Príjemné teplé , nie však horúce letné dni poskytujú možnosti na kúpanie, prechádzky po meste, či malý výlet do prírody. Ak plánujete prežiť zajtrajší deň v Bratislave, ponúkame niekoľko tipov.

Príjemný deň v hlavom meste

Začneme raňajkami. Aj keď sú rána v historickom centre veľmi rušné, kľučkujete medzi zásobovacími autami, po príchode do bistra Mondieu na Laurinskej ulici s bohatým raňajkovým menu, príjemným, elegantným  posedením a priateľským personálom, zabudnete na ruch na ulici. Na raňajky si môžete vybrať sladké či slané croissanty, ovocné lievance, brioche toasty, praženice, omelety, klobásy či vegan toasty s avokádom či hummusom. Skrátka pastva na oči i žalúdok. Po výborných raňajkách odporúčame prechádzku po historickom centre. V Starom Meste je množstvo zaujúmavých obchodíkov, ktoré ponúkajú bižutériu, starožitnosti, keramiku,  kryštál a rôzne suveníry. Atmosféru spríjemňujú rôzni pouliční umelci.

Po krátkej prechádzke sa plynulo presuňte na druhú stranu Dunaja. Práve zajtra tam zavíta  náš najlepší cyklista Peťo Sagan. Okrem autogramiády a súťaží od 11.00 do 12.40 hod. bude pripravený aj zábavný fotokútik, maľovanie na tvár a budete sa môcť osviežiť vychladenou limonádou, ktorá je pripravená špeciálne pre tento deň.

Ak nechcete zostať relaxovať pri Dunaji a chcete si zaplávať v najčistejšom bratislavskom jazere, odporúčame presunúť sa hlbšie na pravý breh, na petržalský Draždiak. Tu si môžete zaplávať, zapožičať si vodný bicykel alebo kajak, prípadne sa s deťmi zabaviť na neďalekom  detskom ihrisku.  

A samozrejme dopriať si neskorší obed. Menu v príjemnej reštaurácii Oáza je 4,50 eur. V stredu reštaurácia ponúka  hovädzí vývar s pečeňovými haluškami a kurací rezeň v pivnom cestíčku alebo jednoduché šunkové fliačky s uhorkou. V ponuke sú samozrejme aj iné poväčšine slovenské jedlá. Rozvoniavajú tu aj grilované bravčové rebierka, zelenina, či ryba. Tie pripravujú kuchári priamo na terase.

Po príjemne strávenom dni na petržalskej strane Dunaja doporučujeme vrátiť sa do historického centra. Na výber máte napr.  koncert v Starej tržnici, na ktorom sa v rámci festivalu Viva Musica predstaví svetová špička klasickej hudby Nemanja Radulovič. Ak chcete stráviť večer pod holým nebom potom je v ponuke divadelné predstavenie Řeči (Rumors) v podaní Dobřichovického divadelného súboru. Divadelné predstavenie sa koná na nádvorí Zichyho paláca.

A máte chuť prežiť večer pri kvalitnom víne a v príjemnej atmosfére, nebudete ľutovať, ak opäť navštívite reštauráciu Korzo na Hviezdoslavovom námestí. Tentokrát atmosféru posedenia na letnej terase spríjemní dievčenské trio Chick2Chick.   

- - Inzercia - -