Dnes je štvrtok, 22.október 2020, meniny má: Sergej
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Roger Federer oslavuje: Príbeh jeho lásky so Slovenkou Mirkou

august 07, 2019 - 15:20
Patrí medzi najslávnejších a najúspešnejších tenistov sveta. Je dokonalý profesionál, no prekvapujúco skromný. ROGER FEDERER nie je len výnimočným športovcom, ale aj dobrým manželom a zodpovedným otcom. Jeho srdce si pred pár rokmi získala Slovenka Mirka. Toto je nádherný príbeh ich lásky.

Foto: Profimedia

Svet športu ho miluje a športoví fanúšikovia ho obdivujú nielen pre jeho tenisové úspechy, ale aj pre príjemnú a nekonfliktnú povahu. Roger Federer, jeden z najobľúbenejších svetových športovcov, oslavuje ôsmeho augusta svoje tridsiate ôsme narodeniny. Švajčiar, ktorý sa stal v roku 2004 najlepším tenistom na svete a odvtedy je svetovou špičkou, je výnimočný aj svojím usporiadaným a harmonickým súkromím. Jeho manželka Mirka je pôvodom Slovenka, rodená Vavrincová.

Osudová Slovenka

Mirka Vavrincová má síce slovenský pôvod, ale s rodičmi sa ako dvojročná vysťahovala do Švajčiarska. V roku 2000 sa zoznámila s Rogerom Federerom na olympiáde v Sydney, kde obaja reprezentovali v tenise Švajčiarsko. Bola to láska na prvý pohľad. Od začiatku medzi nimi vládlo porozumenie a rešpekt. O deväť rokov neskôr si známy tenista svoju životnú partnerku zobral za manželku a z Mirky sa stala pani Federerová, žena tenisového génia.

Keď zranenie prinútilo Mirku vzdať sa svojej úspešnej kariéry, rozhodla sa podporovať milovaného muža. Bola síce ženou v úzadí, no vo veľkej miere sa práve ona postarala o Rogerove tenisové úspechy. Harmonické a stabilné súkromie je totiž pre každého športovca základom úspechu. Mirka sprevádzala Rogera na všetkých turnajoch, stala sa jeho manažérkou , no dvojica nesmierne túžila po deťoch. V roku 2009 sa im narodili dvojičky Charlene Riva a Mila Rose. Mirka a Roger túžili po väčšej rodine, ale stalo sa, čo možno ani sami nečakali, pred piatimi rokmi sa po druhý raz tešili z dvojičiek – chlapcov Lea a Lennyho. Mnoho žien materstvo zmení a sústredia sa viac na deti. Mirka však urobila všetko pre to, aby príchod detí jej vzťah s tenisovou hviezdou výrazne nezmenil. Je milujúca a oddaná manželka a matka. Snaží sa o svoju rodinu starať najlepšie, ako dokáže, a zvláda to obdivuhodne. Potvrdil to aj jej manžel, ktorý v jednom z rozhovorov prezradil, čo on považuje za dôležité pre fungujúci vzťah. „Odmietam opustiť posteľ, v ktorej je moja žena. Vždy sme chceli mať deti, ale môj sen bol byť s ňou, nie v inej spálni a na inom poschodí. Radšej budem spať s deťmi, ktoré kričia, ako by som mal odísť od svojej ženy,“ priznal nedávno Roger.

Mirka ako bývalá tenistka má veľké pochopenie pre manželovu profesiu, v ich domácnosti sa nepohybujú pestúnky, ktoré by rodičov zastupovali. Mirka si totiž uvedomuje dôležitosť spoločne strávených chvíľ, a tak sa snaží o to, aby bola rodina vždy pokope. Rogera pravidelne spolu s deťmi sprevádza na zápasoch a spolu sa snažia byť mu najväčšou oporou v momentoch, keď to najviac potrebuje.

- - Inzercia - -