Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

8 tipov na podporu mužskej plodnosti

august 12, 2019 - 18:00
Mužská plodnosť sa za posledných pár rokov znížila. Spermie sa tvoria v menšom počte a sú menej pohyblivé, za čo je vo veľkej miere zodpovedný moderný životný štýl.
Foto: 

Či už je váš partner manažér alebo robotník, vedzte že lenivé spermie nerobia rozdiely pri výbere svojho majiteľa. Ako teda bojovať proti mužskej neplodnosti? Stačí len pár malých zmien.

Odporúčania pre každého muža:

  1. Zbavte ho obtiahnutých slipov – Udržiavanie semeníkov „v chlade“ je základom pre tvorbu životaschopných spermií. Muži, ktorí nosia tesné spodné prádlo a obtiahnuté rifle sú menej plodní. Doprajte svojmu drahému voľnosť v podobe voľných boxeriek i riflí.
  2. Nestresujte ho – Stres narúša mnohé funkcie organizmu a plodnosť nie je výnimkou. Stres ovplyvňuje mužskú fertilitu na psychosomatickej, ale aj fyziologickej úrovni (imunita, hormonálna rovnováha, svalový tonus a iné).
  3. Životný štýl je dôležitý – zbavte sa zlozvykov ako fajčenie, alkohol, či káva. Pitie predovšetkým tvrdého alkoholu i piva znižuje pohyblivosť spermií. Konzumáciou kávy sa pripravíte o kvalitné spermie.
  4. Upravte stravu – „Ideálne je ak sa jedálniček zmení 3 mesiace pred plánovaným otehotnením. Na rozhýbanie spermií je dôležitý kvalitný pitný režim a zvýšenie príjmu čerstvého ovocia i zeleniny s obsahom vitamínu C a  antioxidantov. Muži by si mali sledovať prísun antioxidantov a myo - inozitolu, ktoré vo vhodnej kombinácii prispievajú k správnej tvorbe spermií a ich zreniu,“ tvrdia odborníci. 
  5. Hýbte sa a cvičte – Sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu kráčajú ruka v ruke so zlým držaním tela, čo môže narušiť funkciu reprodukčných orgánov, trávenie aj imunitu. Dôsledkom býva zhoršená kvalita spermií.
  6. Nezabúdajte na spermiogram – S pribúdajúcim vekom mužov, klesá každým rokom o 10 % hladina testosterónu, zmenšuje sa libido a pribúda % mužov s erektívnou dysfunkciou a pruchami plodnosti. Či sú spermie v poriadku, alebo im je potrebné k tomu, aby plnili svoju úlohu nejako pomôcť sa dozvieme vďaka spermiogramu. Pri tomto jednoduchom vyšetrení sa mikroskopický vyšetruje ejakulát muža – kontroluje sa veľkosť, tvar a pohyblivosť spermií.
  7. Sex je náš – Veru, nestačí ho mať na výročie, avšak nepodriaďujte svoj sexuálny život túžbe po dieťati – zbytočné to na vás vytvorí nepotrebný tlak a spôsobí psychické blokády. Majte sex tak často, ako naň budete mať chuť, avšak ak túžite po dieťati, orientujte sa na plodné dni a majte sex každý druhý deň. Najlepšie 2 dní pred ovuláciou a k tomu priamo v deň ovulácie.
  8. Nezabúdajte na výživu – Pánom je potrebné upraviť stravu a zvýšiť príjem jednotlivých vitamínov i antioxidantov prospešných pre plodnosť. Ako ale dosiahnuť aby váš partner prijímal dostatok antioxidantov a vitamínov prostredníctvom stravy, ktorá žiaľ často neobsahuje účinné látky v dostatočnom množstve? Na trhu existuje napríklad výživový doplnok Folandrol, zostavený špeciálne podľa potrieb každého muža v období plánovania potomka.

- - Inzercia - -