Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Pohľad späť na jeden z NAJ festivalov tohto leta!

august 29, 2019 - 08:00
... a to rovno očami nášho čitateľa. Na festivale nechýbala ani redakcia Ženského webu. Na Romana, verného návštevníka aj nami organizovaných podujatí, sme natrafili náhodou. Krátko pred búrkou, ktorá festival, žiaľ, predčasne ukončila, sme využili čas a opýtali sa ho pár zvedavých otázok.

Roman, koľký raz ste na tomto festivale? Vieme, že práve prebieha jeho dvanásty ročník.

Je to môj prvý Uprising, ale určite nebude posledný! :-)

Čo sa Vám na ňom páči najviac?

Obvykle som absolvoval väčšie festivaly a Uprising som vnímal skôr ako reggae festival. O to viac som milo prekvapený, že (nielen) tohtoročný Uprising je zmesou mnohých hudobných žánrov. Navyše, veľmi sa mi páčila atmosféra, správanie sa ľudí, všade som videl úsmev a pohodu. Milo ma prekvapila aj prítomnosť rodičov s deťmi. Uprising skutočne odporúčam ľuďom rôznych generácií. Musím taktiež vyzdvihnúť organizáciu. Všade navôkol bolo cítiť vysokú profesionalitu celej akcie.

Na ktorú z kapiel ste sa tento rok tešili najviac?

Tešil som sa na Chase&Status a som rád, že svoj drum'n'bass set neabsolvovali iba ako povinnú jazdu. Bolo vidieť, že ich koncertovanie baví a svoju energiu perfektne prenášali na publikum. Z môjho pohľadu, čo sa týka kvality a kontaktu s poslucháčmi, boli oveľa lepší než povedzme hlavná hviezda festivalu Lauryn Hill.

Čo patrí k Vašej povinnej festivalovej výbave?

Určite v prvom rade dobrá nálada a dobrí priatelia. Z materiálnych vecí treba pončo do dažďa, keďže zatiaľ na každom Uprisingu pršalo, powerbanka pre mobil, pokrývka hlavy, ktorá ochráni pred nepriazňou počasia a osvedčia sa aj nejaké tabletky od bolesti, ak by ste sa ráno zobudili v "diskomfortnom" stave. :-)

Čo by ste na festivale najradšej vyzdvihli a zároveň tým motivovali ľudí k účasti budúce roky?

Páčili sa mi podujatia aj mimo hlavného stage: cestovateľské prednášky, stand-up predstavenia či hodiny jógy. Oslovili ma tiež ekologické myšlienky Uprisingu. Je fajn, že festival dokáže pozitívne pôsobiť aj na mladých ľudí a prehĺbiť v nich vzťah k životnému prostrediu.


A možno tip pre organizátorov: Akého interpreta / kapelu by ste tu radi videli Vy?

Mne by sa páčil Roni Size, prípadne niečo netradičné: tanečnú hudbu za sprievodu orchestra. Videl som pár podobných setov na festivaloch v zahraničí a bolo to super.

Ako sme už spomínali, tento rok festival ukončila búrka. Máte odkaz pre hejterov, ktorí zaplavujú sociálnu sieť negatívnymi komentármi a možno si neuvedomujú, že organizátori naozaj robia všetko, čo je v ich silách?

Dážď vraj k Uprisingu patrí od prvého ročníka, preto sa tešme, že sme súčasťou milej a upršanej tradície. Treba si zo zdanlivo negatívnych vecí zobrať to pozitívne. A čo robiť v daždi, tým nás napríklad v jednej zo svojich piesní inšpiruje aj Rišo Müller. :-)

Organizátori festivalu Rasťo Pružinec a Sveťo Moravčík spolu so speváčkou Nneka:

Pozrite si, ako to na festivale vyzeralo prvý aj druhý deň:

Uprising Festival 2019 - Day 1

Uprising Festival 2019 - Day 2

Zdroj foto: Uprising Festival Facebook

- - Inzercia - -