Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Do stredných škôl v Bratislavskom kraji nastúpi tento rok štyritisíc prvákov

august 31, 2019 - 14:00
Do stredných škôl v Bratislavskom kraji (BSK) nastúpi tento rok štyritisíc prvákov. Otvorili pre nich 21 nových študijných odborov. V štyroch gymnáziách otvorili aj bilingválne triedy, do ktorých sa oproti minulému roku prihlásilo o 93 percent viac žiakov. Uviedla to dnes v tlačovej správe hovorkyňa BSK Lucia Forman. Bratislavský samosprávny kraj je zriaďovateľom 54 stredných škôl, ktoré zamestnávajú viac ako dvetisíc učiteľov.
Foto: 

V Strednej odbornej škole agrotechnickej na J. A. Gagarina v Bernolákove (okres Senec) otvorili nový študijný odbor s názvom Ochrana osôb a majetku. Študijný odbor Informačné a sieťové technológie otvorili v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na Hálovej ulici v Bratislave a takisto aj v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na ulici Karola Adlera v Bratislave. V Spojenej škole na Tokajíckej ulici v Bratislave otvorili študijný odbor Dizajn interiéru. Štyri krajské gymnáziá rozšírili svoju ponuku o bilingválne triedy, BSK tak má spolu sedem bilingválnych gymnázií, a to päť anglických a dve ruské.

V Malinove v okrese Senec od nového školského roka vznikne Spojená škola s dvoma organizačnými zložkami - so Základnou školou a Strednou odbornou školou záhradníckou. "Hlavným cieľom vytvorenia Spojenej školy je zachovanie odborného vzdelávania a zlepšovanie podmienok pre žiakov, keďže obec Malinovo poskytovalo doteraz iba 1. až 4. ročník základnej školy," uviedla na záver Lucia Forman.

- - Inzercia - -