Dnes je štvrtok, 06.august 2020, meniny má: Jozefína
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenský deň kroja: Úvod patril týmto osobnostiam

september 07, 2019 - 10:30
Na Slovenský deň kroja, ktorý je srdcovou záležitosťou riaditeľky vydavateľstva STAR production a organizátorky projektu, pani Márii Rehákovej, sa veľmi tešil i primátor mesta Banská Bystrica, Ján Nosko. Aj on je jednou zo štvorice osobností, ktorým patrili na Slovenskom dni kroja 2019 úvodné slová.

Krátko po desiatej hodine dopoludnia sa hosťom z hlavného pódia na námestí SNP v Banskej Bystrici prihovorila pani Mária Reháková a páni Ján Nosko, Juraj Blada a Roman Malatinec. Akými slovami privítali návštevníkov?

Pani Mária Reháková: "Myšlienka zorganizovať Slovenský deň kroja vznikla pri oslave 70. ročníka časopisu Slovenka. Hlási sa k odkazu našich predkov. My sa snažíme tradície uchovať nielen v časopise, ale napríklad aj organizovaním takýchto podujatí, kde si nájdu to svoje všetci milovníci folklóru."

Ján Nosko, primátor mesta Banská Bystrica: "Som rád, že aj tento rok sa sviatok lásky ku kroju a folklóru spojil s jarmokom. Dnes je Banská Bystrica hlavný mestom kroja."

Spokojnosť neskrýval ani Roman Malatinec, krajský poslanec, známy folklorista a inštrumentalista. Taktiež prízvukoval obrovskú hrdosť na svoje korene a našu krásnu krajinu.

Generálny riaditeľ mliekarne vo Zvolene, známej pod značkou Zvolenský, pán Juraj Blada, pred prítomnými návštevníkmi vyjadril radosť z práce v tradičnej, slovenskej firme preslávenej kvalitou ponúkaných výrobkov a poďakoval Márii Rehákovej za možnosť podieľať sa na tak krásnom podujatí.

 

Príďte medzi nás, stále je dosť času!

 

- - Inzercia - -