Dnes je utorok, 27.október 2020, meniny má: Sabína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Upršaný, no nádherný Slovenský deň kroja spolu s novým rekordom

september 08, 2019 - 12:00
Toľko prekrásnych slovenských krojov na jednom mieste azda zo všetkých regiónov Slovenska i krajín, kde žijú zahraniční Slováci, to je vskutku rarita. Iba ak v Banskej Bystrici na Slovenskom dni kroja, ktorý sa uskutočnil uplynulú sobotu.

Kým vlani na prvom ročníku Slovenského dňa kroja vytvorili  účastníci podujatia organizovaného časopisom Slovenka nový rekord zapísaný v Knihe slovenských rekordov v počte 2 679 ľudí oblečených v krojoch súčasne na jednom mieste, tohto roku 7. septembra 2019 bol prekonaný. Na sobotňajšie bystrické námestie prišlo 3 882 ľudí v krojoch!

Nechýbali vzácni hostia

Organizátorom Slovenského dňa kroja je týždenník Slovenka, v spolupráci s mestom Banská Bystrica a Združením miest a obcí Slovenska. Rozhlasový moderátor RTVS  Roman Bomboš privítal všetkých účastníkov tohto podujatia a na hlavnom pódiu sa postupne predstavili ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková, riaditeľka časopisu Slovenka Mária Reháková, primátor mesta Ján Nosko, starosta Štrby a dlhoročný predseda ZMOSu Michal Sýkora či režisér programu a podpredseda BBSK Roman Malatinec i ďalší.

- - Inzercia - -