Dnes je piatok, 07.august 2020, meniny má: Štefánia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Diéta, ktorá chutí? Lucia vďaka nej schudla za 2 mesiace až 14 kíl!

september 16, 2019 - 10:30
Už pri vyslovení slova diéta sa mnohým ihneď prekrúcajú oči. Predstavia si desiatky jedál, ktorých sa budú musieť vzdať a majú stres už len z toho, že sa poriadne nenajedia. Vedeli ste však, že existuje aj diétny výživový plán, ktorý chutí a okrem toho je aj pod dohľadom lekárov a certifikovaných výživových poradcov?

Okrem toho chudnutie vlastne nie je žiadna veda. Stačí naučiť svoje telo, aby spaľovalo tuky a budovalo si svaly. Ale ako to dosiahnuť? Máme pre vás tip.

Luciu Jarošovú (33)  k zmene priviedla túžba zmeniť svoje telo a konečne si tak môcť nakúpiť aj oblečenie a šaty v menších veľkostiach, aké sa jej vždy páčili. Mnohí z vás to možno poznajú a dajú nám za pravdu, že vo väčších číslach nie je moc veľký výber. Okrem toho sa blížilo letné obdobie – obdobie plaviek. Rozhodla sa preto urobiť niečo so svojím zdravím a zmeniť svoje stravovacie návyky.

Za 2 mesiace schudla až 14 kíl!

 „Diétne programy NUTRI FOOD PLAN poznám z Facebooku, kde už dlhšie sledujem reálne príbehy ľudí, ktorým sa vďaka diéte doslova zmenil život. Stali sa atraktívnejšími, vytvarovali si postavu, začali sa obliekať podľa svojho vkusu a nie len preto, aby zakryli neladné krivky svojho tela. Ale hlavne – podporili svoje zdravie, naštartovali svoj metabolizmus a zbavili sa zdravotných komplikácií, ktoré sa pridružili v dôsledku ich nadváhy. Ja som mala to šťastie, že sa u mňa pri obezite prvého stupňa zatiaľ neobjavilo žiadne civilizačné ochorenie a ani zdravotné problémy,“ vysvetľuje Lucia, ktorej sa podarilo vďaka odbornému poradenstvu schudnúť za dva mesiace až 14 kíl. Keď vyhľadala odborné poradenstvo pri výške 168 centimetrov vážila pritom vyše 95 kíl.

„Vedela som že ak budem pod dozorom odborníkov na výživu, tak to nevzdám a tie nadbytočné kilá konečne porazím. A presne to sa aj stalo. Nutričné poradkyne Lucka a Miška, ktoré a mi venovali boli úžasné a touto cestou by som sa im chcela poďakovať za prístup a podporu. Okrem toho  som si naozaj nevedela predstaviť, že diéta môže byť aj chutná. NUTRI FOOD PLAN ma presvedčil. Potraviny NutriFood sú naozaj veľmi chutné a ľahko sa pripravujú. Ponuka je tak široká, že každý si nájde to svoje – obľúbené. Ja som si doslova zamilovala čokoládový koktail, zeleninovú polievku a boloňské špagety,“ vysvetľuje Lucia.

Jedálniček na chudnutie, ktorý chutí

V súčasnosti máme v ponuke desiatky diét, ktoré „zaručene“ fungujú. Dôležité je však nezabúdať na to, že ak ideme chudnúť a meniť svoje stravovacie návyky, nemali by sme ti tú správnu diétu „naordinovať“ sami, ale pomôcť by nám mal odborník. Prečo? Pretože dokáže odhaliť vaše zdravotné riziká a potenciálne problémy pri redukcii váhy. Okrem toho vás motivuje a neustále upravuje váš diétny plán a jedálniček na chudnutie presne podľa potrieb vášho tela. „Na redukčných a výživových programoch NUTRI FOOD PLAN preto oceňujem, že primárne nejde o predaj produktov, ale o kvalitné výživové poradenstvo, ktoré je odovzdávané ľuďom prostredníctvom kvalifikovaných výživových poradcov – členov Aliancie výživových poradcov Slovenska (AVP SR) s cieľom nielen zredukovať ich nadbytočné kilogramy, ale predovšetkým zlepšiť ich zdravotný stav,“ vysvetľuje zakladateľka a prezidentka Aliancie výživových poradcov Slovenskú republiku Iveta Nemcová.

Potraviny NutriFood sú  pritom nízkokalorické a nízkosacharidové potraviny pre osobitné výživové účely. Nejde teda o žiadne výživové či potravinové doplnky, ale potraviny, ktoré môžu bezpečne nahrádzať jedlo počas celého dňa. „Ide o jedinú diétu na Slovensku, ktorú je možné užívať ako plnohodnotnú náhradu stravy - výlučne ako jediný zdroj výživy. A to preto – lebo je nutrične vyvážená, čo znamená, že aj počas diéty získava telo 100% odporúčanej dennej dávky všetkých potrebných vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín a stopových prvkov. A toto iné diéty na Slovensku nemajú,  dopĺňa Iveta Nemcová. Navyše tieto potraviny podliehajú prísnym kritériám na zdrojové suroviny a na samotnú výrobu a rovnako prísnym legislatívnym nariadenia EÚ. Sú vedecky testované a lekársky overené v praxi so 45-ročnou tradíciou.

OPÝTALI SME SA ODBORNÍKA

Máte stále chuť na sladké? Máme pre vás tip, ako si vybrať tú správnu maškrtu

Radí diabetológ a medicínsky odborný garant NUTRI FOOD PLAN pre Slovenskú republiku, Katarína Černá, MHA, MPH, MBA

Mnohí mi dajú isto za pravdu, že letné a dovolenkové obdobie so sebou prináša veľké množstvo nástrah v stravovaní. Len máloktorá žena odolá chutnej sladkej zmrzline a len máloktorý muž si nechá zájsť chuť na dobre vychladené pivo. A to už nehovoriac o dovolenkách v podobe all inclusive. Na zahnanie chute po tomto období existuje viacero riešení. Menej zdravé sladkosti môžeme nahradiť ovocím, ktoré nedodajú organizmu iba prázdnu energiu vo forme cukrov, ale najmä vitamíny a minerálne látky. Dôležité je po letnom období dostatočný príjem týchto látok aby sme pripravili telo na chladnejšie obdobie. Napríklad vitamín C môžeme získať z bobuľovitého ovocia, ako sú maliny, černice, čierne ríbezle, jahody, citrusové ovocie, či kiwi. Tiež veľmi dobrou alternatívou môžu byť nízkosacharidové a nízkoenergetické sladkosti NutriFood, ako napríklad tyčinky s vysokým obsahom bielkovín a nízkym obsahom cukru.

 www.nutrifood.sk

TIP: Ochutnajte nízkoenergetické tyčinky NutriFood!

Aj napriek tomu, že sú nízkosacharidové, obsahujú iba 1g cukru, a tak chutia naozaj sladko a výborne. Sú vhodné na doplnenie energie pri cvičení, ako aj pre tých, ktorí sú práve v redukčnom programe a chcú si dopriať chutnú maškrtu navyše.

Výsledok úžasnej premeny

PRED:

PO:

- - Inzercia - -