Dnes je piatok, 07.august 2020, meniny má: Štefánia
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Andrea Verešová: Aj zrelšie modelky môžu oslňovať

september 23, 2019 - 11:35
Je očarujúca, príťažlivá a stále oslnivo krásna. Modelka ANDREA VEEŠOVÁ stále žiari na prehliadkových mólach. Okrem toho býva pravidelne hviezdou módnych šou Jany Pištejovej, ktorá oslávila dvadsaťpäť rokov na módnej scéne. S Andreou sme sa porozprávali nielen o ich priateľstve, ale aj o tom, že zrelšie modelky ohlásili svoj veľký návrat nielen vo svete, ale aj u nás.

Foto: Ramon Leško

Už roky predvádzate pre Janu Pištejovú. Čím je pre vás jej móda výnimočná?

Mám Janku veľmi rada nielen po pracovnej stránke, ale aj osobne. V tvorbe každého návrhára sa podľa mňa odzrkadľuje určitá charizma. Tvorba je aj zrkadlom jeho životnej energie a životného štýlu. Janka je úžasná éterická bytosť, bohémka, a má krásne srdiečko. Vždy ju veľmi rada vidím. Teraz sa teším, že môžeme po prehliadke zostať trošku dlhšie spolu. S manželom sme si kvôli tomu urobili po niekoľkých rokoch malý výlet do Bratislavy. Z posledných jej prehliadok som sa totiž vždy ponáhľala domov, za prácou. Som rada, že tentoraz môžeme jej krásne dvadsiate piate výročie spoločne osláviť.

Čím sú šaty Jany Pištejovej pre vás zaujímavé?

Jana vždy úžasne prekvapí, aj napriek tomu, že jej rukopis je naozaj osobitý a stály. Nebojí sa oblečenia v štýle prêt-à-porter, nohavicových kostýmov ani jednoduchých minimalistických šiat. Jej modely sú úžasne náročné a prepracované. Nebojí sa čipkovaných modelov, popasuje sa aj so zložitejšími typmi šiat. V prvom rade je však úžasná profesionálka. Každý kúsok je vypracovaný do detailov, nikdy nič nezanedbá. Každý gombík či čipka sú úžasne prepracované. Pre mňa je to jedna z najšpičkovejších a najlepších módnych návrhárok u nás. Myslím si, že Jana naozaj vie podčiarknuť osobitosť každej ženy. Jej tvorba je krásna a neskutočne ženská. Vidieť, že miluje esenciu ženskosti. Dokáže každej žene pomôcť, aby vyniklo to, čo je na nej najkrajšie. Zákazníčky sa vďaka nej cítia prekrásne, a to je najdôležitejšie.

S Janou ste priateľky aj v súkromí. Aká je?

Janka je veľmi fajn. Myslím, že si výborne rozumieme. Je milá, príjemná a veľmi inteligentná. V módnej brandži totiž panujú rôzne predsudky o modelkách. Málokedy niekto povie, že sme inteligentné. Janka má výborný všeobecný prehľad, je veľmi distingvovaná a navyše je veľká diplomatka. Rada sa ňou v niektorých veciach inšpirujem. A rozumieme si. To je asi to najdôležitejšie. Mám však rada aj jej druhú tvár – rockerskú. Hoci pôsobí navonok nežne a étericky, srdcom je pravá rockerka, ktorá disponuje veľkou životnou silou. Má v sebe jedinečnú dravosť. Aj preto dokáže dať modelom veľký štýl a energiu.

V Čechách a na Slovensku patríte k vyhľadávaným modelkám. Ste aj dvojnásobnou maminou, ale stále máte úžasnú formu. Dokedy sa plánujete venovať modelingu?

Veľakrát som si hovorila, že by som s tým už aj mohla skončiť. Na druhej strane stále pociťujem záujem zo strany firiem a klientov. Ak som žiadaná pre módnych návrhárov formátu Janky Pištejovej, len veľmi ťažko sa hovorí NIE. Je pre mňa cťou spolupracovať s návrhármi ako je ona. Navyše sa v spoločnosti krásnych a zrelých modeliek cítim veľmi fajn. Necítim generačný rozdiel ani medzi mladšími modelkami. Myslím si, že pri predvádzaní, fotografovaní kampaní i pri práci pre kozmetické spoločnosti je dnes určitá zrelosť skôr bonus. Už si to uvedomujú aj klienti a oslovujú skôr zrelšie modelky. Teraz vládne akýsi kult, pri ktorom sa opäť vracajú do kampaní najslávnejšie modelky deväťdesiatych rokov. Na scéne opäť možno vidieť Claudiu Schiffer, Helenu Christensen, Naomi Campbell, Christy Turlington aj Lindu Evangelistu. Na všetkých vidieť, že sú v úžasnej forme. Je zrejmé, že žijú zdravým životným štýlom a sú naďalej inšpiráciou pre mnohé iné ženy. Svoju profesiu si aj po rokoch evidentne užívajú, a to je veľmi pekné.

V českých a slovenských kruhoch sa roky hovorilo o vašej rivalite s českou topmodelkou Simonou Krainovou. Aký máte vzťah dnes?

Myslím si, že fajn a v pohode. Naše vzťahy sú neutrálne...

Je o vás známe, že ste vyštudovali právo. Nie je vám občas ľúto, že sa v živote nevenujete aj tejto oblasti?

Dlho som si vravela, že oblasť práva by mohla byť víziou mojej budúcnosti. Aj som kedysi plánovala viac sa mu venovať. Čím ďalej, tým viac však vidím mnoho iných projektov v práci, ktorá ma napĺňa, takže právo je skôr doplnkové. Som však rada, že mám právne povedomie a viem sa orientovať. Mám aj celkom slušný všeobecný rozhľad. S odstupom času a najmä po novelizáciách českých zákonov by mi už veľmi dlho trvalo opäť sa do toho vrátiť. Niektorí právo vôbec nedoštudovali, ja som mala aspoň tú silu, ťah na bránku a podporu rodiny, že som školu dokončila. Modeling nie je pre mňa momentálne rutina, stále ma baví. Okrem toho sa venujem nadačnému fondu, ktorý podporuje talentované deti zo sociálne slabších rodín a z detských domovov. Je to moja veľká srdcovka a som šťastná, že sa môžem v živote venovať niečomu peknému a zmysluplnému. Čo sa však týka práva, platí -nikdy nehovor nikdy. Možno sa k nemu niekedy predsa len vrátim... 

- - Inzercia - -