Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nádchu nepodceňujte. Spoľahnite sa na prípravky s prírodným zložením

október 28, 2019 - 11:00
"Viete, aká je najhoršia mužská choroba? Rýmička." Jeden z najsprofanovanejších vtipov celkom dobre vystihuje pohľad spoločnosti na nádchu.
Foto: 

Pritom ale môže nádcha výrazne znížiť životný komfort. A preto je potrebné ťažkosti, ktoré prináša, správne riešiť. Samozrejme vás ako prvé napadne kúpiť nosové kvapky alebo sprej. To samo o sebe môže byť správny postup, je ale treba rozmýšľať aj nad zložením takéhoto prípravku. Veľmi často si z lekárne donesiete kvapky či sprej na chemickej báze, ktoré síce môžu pomôcť od príznakov nádchy, ale nesú so sebou riziká. V prvom rade, ak by ste ich používali príliš často a dlhšie, než je odporúčané v písomnej informácii, môžete si na nich vytvoriť závislosť. Hovoríme teda o užívaní po dobu niekoľkých mesiacov v kuse alebo s krátkymi přestávkami. Ale aj také prípady sa stávajú. Častejšie sa však stretávame s poškodením nosovej sliznice, ktoré môže spôsobiť nadmerné používanie nosových kvapiek či spreja na chemickej báze.

Pri dlhšom používaní, čo môže byť už po piatich dňoch, začne nosová sliznica trpieť. Vysychá, môžu začať praskať cievy a nos krváca. Po dlhšom čase potom môže sliznica prestať na takéto prípravky úplne reagovať a byť trvalo zdurená. Niekedy v takom prípade pomôžu kortikoidné spreje, v krajnom prípade však môže byť potreba prikročiť aj k chirurgickému zákroku. Vždy je preto potrebné sa dôkladne poradiť v lekárni a siahnuť najlepšie po spreji so šetrnejším prírodným zložením, ako je napríklad Sinustrong sprej, ktorý obsahuje extrakty z rakytníka, nechtíka lekárskeho, echinaceu či eukalyptus. Okrem zmiernenia príznakov upchatého nosa a výtoku z nosa prispievajú obsiahnuté prírodné extrakty aj k hydratácii sliznice a nechtík s rakytníkom k jej regenerácii. Navyše je vhodný pre deti už od 3 rokov. Ďalším bonusom je jeho gélová báza, ktorá lepšie kryje sliznicu. Sprej tak nevyteká z nosa.

Ak cítite upchaté dutiny, nemusíte strúhať chren a pripravovať si zázvorový čaj. Môžete vyskúšať silu koncentrovaných bylinných výťažkov napríklad vo forme kapsúl, ktoré sú v takom prípade vhodnejšie ako spreje či kvapky. Skúste napríklad Sinustrong kapsuly. Ide o silný prírodný komplex 11 rastlinných extraktov, ktoré podporujú správnu funkciu horných ciest dýchacích a imunitný systém. Tento doplnok stravy je vhodný pre dospelých.

 

Sinustrong sprej – zdravotnícka pomôcka

Sinustrong kapsuly – výživový doplnok

- - Inzercia - -