Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Bratislave si pripomenuli 101. výročie vzniku Československej republiky

október 28, 2019 - 21:17
Viacerí predstavitelia bratislavských samospráv si dnes (28.10.) pripomenuli 101. výročie vzniku Československej republiky. Pri tejto príležitosti prezidentka Zuzana Čaputová s veľvyslancom ČR na Slovensku Tomášom Tuhým a predstaviteľmi samospráv položili vence pri Pamätníku československej štátnosti a na Námestí M. R. Štefánika.
Foto: 
info.sk

Najskôr položili vence na Námestí T. G. Masaryka pred budovou Slovenského národného múzea, kde sa nachádza Pamätník československej štátnosti i socha prvého československého prezidenta T. G. Masaryka. Následne sa všetci presunuli na neďaleké Námestie M. R. Štefánika, aby položili vence i k soche M. R. Štefánika, ktorý sa vo veľkej miere zaslúžil o vznik Českolovenskej republiky.  

 Vznik Českolovenskej republiky bol  jeden z kľúčových momentov našej histórie. Slovensko  prvýkrát v rámci spoločného štátu dostalo svoje hranice, prvýkrát sa slovenský symbol ocitol na vlajke, vejúcej v mnohých štátoch sveta. Napriek tomu nebol do dnešného dňa 28. október vymenovaný za štátny sviatok. 

na doplnenie. 28. október je nielen dňom vzniku Českoslovenkej republiky, ale je aj dňom narodenia Ľudovíta Štúra. 

- - Inzercia - -