Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Moja žena sa ku mne správa agresívne! Má niekto podobnú skúsenosť?

november 04, 2019 - 18:00
Násilie v partnerských vzťahoch je v dnešnej dobe, žiaľ, už bežná vec. No čo ak sa "garde" vymení a tou impulzívnejšou povahou disponuje ženská polovička? Presne túto skúsenosť má aj náš čitateľ Patrik.

S Ľubkou sa poznáme viac ako desať rokov, posledných osem sme manželia. Pamätám si, že vždy bola temperamentnejšia. Tak som ju vlastne aj spoznal. V bare pomerne rázne spacifikovala otravného nápadnika. :)

Ľubica nie je žiadna kvetinka, no hoci má svoje nežnejšie chvíľky, od predstaviteľky romantických filmov má na míle ďaleko. Svoju citlivejšiu stránku ale dokáže prejaviť. Život sa s ňou nemaznal, okrem otca alkoholika a milovaného brata vo väzení ju postretlo i šikanovanie na škole či smrť najlepšej kamarátky. Okrem toho, niekoľko rokov žila s agresívnym partnerom. Stretnutie so mnou, vraj, dodnes vníma ako vyslobodenie. 

Manželkine výbuchy hnevu som vždy dokázal ospravedlniť. Veď roky potlačovala silné emócie, ktoré sa jedného dňa museli zákonite vydrať na povrch. Navyše, každá búrka v našom vzťahu trvala maximálne jeden deň a potom bolo všetko v poriadku. Teda, presne to som si myslel. Patrili sme k párom, ktoré sa hádajú, no kto sa v dnešnej dobe neháda? Avšak, pridajte si k tomu dve tvrdohlavé nátury a problém je na svete.

Facka? Žiadny problém

Naše nezhody sa obvykle končia fyzickou potýčkou. V návale zlosti ma Ľubka udiera, kričí, nadáva mi. Snaha ukľudniť ju evokuje ešte väčšiu agresivitu. Tých sprievodných javov je naozaj veľa. Okrem tých, ktoré som zmienil, je to aj rozbíjanie predmetov, vyhadzovanie vecí z okna ... veľakrát sa pýtam, čo bude ďalej?

Náš zväzok je bezdetný, splácame "iba" spoločnú hypotéku. Rozchod sa podľa mnohých mojich kamarátov javí ako najlepšie riešenie. Ale ja nechcem. Viem, že je chorá, že má psychický problém. Že potrebuje niekoho, kto jej s návalmi zlosti pomôže. Ľúbim ju a chcem jej pomôcť - sľúbili sme si v dobrom aj v zlom. K lekárovi ju asi nedostanem, no dostupné možnosti som predsa len zisťoval. Čo ma teší je fakt, že nejde o neriešiteľný problém. Psychológ, akupunktúra, kurzy na zvládanie agresivity ... základ je, aby si Ľubka priznala problém. Ale to sa zatiaľ nestalo.

Ak by som cítil, že ma už žena neľúbi, dávno by som to vzdal. Pred rokmi som sľúbil, že pri nej budem stáť a tento sľub porušiť nemienim. Verím, že nie som jediný muž s podobnou skúsenosťou, preto budem vďačný za každú radu od skúsenejších mužov. Chcem, aby sme boli konečne obaja šťastní, spokojní a hádky riešili tak, ako sa na dvoch dospelých ľudí patrí. 

Čitateľ Patrik (38)

- - Inzercia - -