Dnes je nedeľa, 23.január 2022, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prostredníctvom súťaže Deti pre Bratislavu môžu školáci vymyslieť novú atrakciu alebo pomáhať skvalitniť verejný priestor

november 11, 2019 - 22:32
Do súťaže Deti pre Bratislavu sa dá prihlásiť už len do piatka 15. novembra. Do tohto termínu môžu pedagógovia zasielať projekty na tému Ekológia a verejný priestor a/alebo Kultúra a solidarita. Na súťaži sa môžu zúčastniť deti vo veku sedem až 15 rokov. Víťazné projekty ocenia finančnou odmenou. Uviedol to hovorca Bratislavy Peter Bubla v tlačovej správe. Vyhlasovateľom súťaže je Metropolitný inštitút Bratislavy a na projekt vyčlenili 40-tisíc eur cez poslanecké priority.
Foto: 
ajtyvit

Účelom súťaže je podpora a vzdelávanie detí v témach, ako je životné prostredie, solidarita či kultúra. "Naším zámerom je vzdelávať žiakov základných škôl z Bratislavy, motivovať ich ku vzťahu k miestu a najmä k ľuďom. Na tejto ceste prídu na nápady, ktoré im mesto pomôže zrealizovať. Či už je to školská záhrada, divadelná hra alebo čokoľvek iné. Sme veľmi zvedaví na projekty,“ uviedla líderka projektu Deti pre Bratislavu Dana Kleinert.

"Vyhodnotenie najlepších projektov bude posudzovať odborná komisia zložená z odborníkov na verejné priestory, sociálne veci a školstvo. Členom poroty bude aj primátor hlavného mesta Matúš Vallo," uviedol Bubla s tým, že dva projekty získajú za umiestnenie na prvom mieste tritisíc eur, štyri projekty na druhom mieste získajú dvetisíc eur a šesť projektov na treťom mieste získa tisíc eur. Výhra je však podmienená realizáciou samotného projektu, o čom musí výherca poslať dokumentáciu elektronicky na [email protected].

- - Inzercia - -