Dnes je streda, 28.júl 2021, meniny má: Krištof
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Smart životný štýl je v kurze: Byť krajšia a zdravšia je vďaka nemu hračkou

november 13, 2019 - 09:00
Fakt, že pravidelný pohyb a kvalitný relax sú kľúčom k mladému vzhľadu a top postave, netreba nikomu pripomínať. Viete však, že o zdravie a krásu sa dá starať aj inteligentnejšie?
Foto: 

Presne na to slúžia smart vychytávky, ktoré dokážu sledovať všetko podstatné o vašom životnom štýle. Poradíme vám, ako byť vďaka nim ešte krajšia, zdravšia a menej v strese.

Hýbte sa inteligentne

Fyzická aktivita je novodobým náboženstvom a o tom, aký je pohyb dôležitý, počúvame zo všetkých strán. Je však dôležité robiť to poctivo a pravidelne. Keďže najťažšie je začať, mnohí siahnu po trénerovi, ktorý nielen poradí, ako na to, ale vie aj motivovať.

A čo by ste povedali na to, keby ste trénera mali zdarma a neustále pri sebe? Presne túto funkciu totiž splnia smart hodinky. Horúca novinka od Huawei, model Watch GT 2, počas tréningu zmeria všetky podstatné údaje, a po športovom výkone navrhne, ako sa môžete zlepšiť. Pri behu si môžete dopredu zvoliť z niekoľkých režimov, podľa toho, čo je jeho cieľom - napríklad beh na spaľovanie tukov, ľahký beh alebo beh vo vytrvalostnom režime.

Sledujte si kalórie

Mať prehľad o tom, koľko ste spálili kalórií, je jedným z kľúčov vysnívanej fit postavičky. Najlepšie na tom je, že sa to dá robiť aj smart spôsobom. Zabudnite na zošity či tabuľky - hodinky zaznamenajú spálené kalórie za vás a všetko ukladajú do mobilnej aplikácie, ktorú si jednoducho prepojíte so smartfónom.

Svoje o tom vie aj naša biatlonistka Paulína Fialková. “Hodinky pri športe zmerajú všetko, čo potrebujem. Hlavne oceňujem to, že po každom tréningu mi povedia, koľko času potrebujem na regeneráciu. Skvelé je aj to, že tep monitorujú stále, nielen počas športu - stačí skontrolovať hodinky a viem presne, akú mám kondíciu,” hovorí Paulína.

Pozor na stres

Nezáleží na tom, či ste mamička na materskej alebo pracujete v korporácií - v dnešnej dobe sa život bez stresu zdá byť takmer nemožný. Keďže je stres veľkým nepriateľom krásy, mali by ste ho prinajmenšom zredukovať na minimum. Prvým a nevyhnutným krokom je vedieť, ako na tom ste.

Aj v tomto prípade vie pomôcť inteligentný pomocník na zápästí. Hodinky od Huawei prichádzajú s úplnou novinkou - pomocou senzorov odmerajú stres a budú vám strážiť jeho hladinu. Stačí sa pozrieť do mobilnej aplikácie, ktorú prepojíte s hodinkami. Ak je vaša úroveň stresu príliš vysoká, je najvyšší čas niečo zmeniť.

Spánok je základ

Nie nadarmo sa hovorí, že noc je cestou ku krásnemu telu. Spánok totiž spúšťa dôležité regeneračné procesy a počas neho produkuje telo najviac kolagénu. Aby mal spánok skrášľujúce účinky, nemá byť len dostatočne dlhý, ale najmä kvalitný.

Ako však zistiť kvalitu? Smart hodinky nemusíte dávať dole z ruky ani počas noci - všímajú si priebeh spánku, jeho fázy a koľko jednotlivé etapy trvajú.

Túto vychytávku si obľúbila aj Dara Rolins, ktorá patrí k najaktívnejším ženám v našom šoubiznise. “Veľa času trávim na cestách, takže veľmi dobre viem, aký dôležitý je oddych. Hoci priemerne spávam len 6 hodín denne, dávam si záležať na tom, aby to bolo čo najkvalitnejšie. Na ruke mám tohto asistenta, ktorý je naozaj smart - každé ráno si skontrolujem, a ako dobre som spala. Hodinky mi dokonca poradia, čo mám dodržiavať, aby som spala lepšie,” pochvaľuje si speváčka.

- - Inzercia - -