Dnes je streda, 21.apríl 2021, meniny má: Ervín
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Bratislava má Námestie Nežnej revolúcie

november 16, 2019 - 20:05
V predvečer výročia Nežnej revolúcie a v deň konania protestného pochodu bratislavských študentov pred 30 rokmi uviedol primátor Matúš Vallo verejnosti Námestie Nežnej revolúcie. Takýto názov bude mať odteraz priestor pred Starou tržnicou.Ten bol oficiálne pomenovaný na Námestie Nežnej revolúcie
Foto: 
fb

"Moja generácia a generácia našich rodičov mala to šťastie, že mohla zažiť pád totality. Atmosféra prebúdzania spoločnosti, spolupatričnosti a nádeje, ktorú do nadobudnutej slobody ľudia vkladali, bola neopísateľná a neopakovateľná. Ja si ju ako jeden zo svojich najväčších zážitkov budem pamätať do konca života, aj keď som mal vtedy len 11 rokov", píše primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti. 

Za prítomnosti prezidentky Slovenksej republiky Zuzany Čaputovej poďakoval všetkým, ktorí  pred 30 rokmi prelomili strach a postavili sa totalite. Nežne, bez násilia.

S prejavom, okrem primátora Matúša Valla, vystúpili Martin Bútora (jeden zo zakladajúcich členov Verejnosti proti násiliu), Ján Budaj (tvár Nežnej revolúcie), Zuzana Mistríková (tvár študentského hnutia počas Nežnej revolúcie) a Juliana Horváthová (členka študentskej iniciatívy Nie je nám to jedno). V závere zaznela pieseň „Sľúbili sme si lásku“ v podaní Juraja Benetina.

prezidentka_3.jpg

Foto: 
Ramon Leško

vallo.jpg

Foto: 
Ramon Leško

prezidentka_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

trz2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -