Dnes je nedeľa, 20.september 2020, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Osobnosť Bratislavy - prvý nominant Otakar Žilavý

november 17, 2019 - 12:51
Prestížne ocenenie Osobnosť Bratislavy udeľuje mesačník všetkých Bratislavčanov Metropola takmer od svojho vzniku. Tento rok oslávi podujatie svoje 10. výročie. Za ten čas časopis ocenil celý rad pre Bratislavu významných ľudí. Medzi nimi napr. Anton Srholec, Ladislav Chudík, Pavol Hammel, Miroslav Dvorský, Edita Grúberová, Zuzana Krónerová, Miroslav Lajčák, Juraj Šebo...Mnohí z nich sa stali známymi a svojimi aktivitami prospešnými nielen pre Bratislavu, ale aj pre celé Slovensko.

Dnes si predstavíme prvého nominanta prestížneho ocenenia - Osobnosť Bratislavy 2019. Je ním športovec, plavec, dlhoročný plavecký tréner, člen Telovýchovnej jednoty Slávia UK (od jej vzniku 1962). Vychoval mnohých majstrov Slovenska aj Československa. Jeho vrcholným obdobím bolo obdobie, keď sa spolu s trénerkou Vlastou Wawrovou zalúžil o úspech nášho jediného zlatého medailistu z majstrovstiev Európy v plávaní Miloslava Roľka.

Pod jeho vedením získalo družstvo žien druhé miesto v Českolovensku a družstvo mužov sa prepracovalo na tretie miesto.    

Trénerskej činnosti sa venoval popri zamestnaní. Pracoval ako geodet, podielal sa aj na koncepcii metra pre Bratislavu.

Počas sezóny trénuje trikrát do týždňa už ráno od šiestej, poobede štyrikrát do týždňa. Po celý život je obklopený deťmi a mladými ľudmi, často im pomôže aj napr. s domácimi úlohami. Ako plavecký tréner pravidelne organizuje sústredenie svojich zverencov v Senci.

V roku 1988 získal diplom KLubu Fair Play a v apríli tohto roku sa za svoju dlhoročnú prácu plaveckého trénera stal držiteľom medaily SOŠV. 

- - Inzercia - -