Dnes je nedeľa, 25.október 2020, meniny má: Aurel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Manželka sa mi mení pred očami. Niektorí muži by boli šťastní, ja sa však trápim

november 26, 2019 - 15:00
Nepochybujem o tom, že výzor mojej ženy ostáva pre mnohých mužov zbožným prianím. No ja som si pred piatimi rokmi bral za manželku celkom inú Kiku a dnes ju už, verte mi, takmer nespoznávam.

Upútala ma ihneď. Bola vysoká, mala krásne nohy, dlhé ryšavé vlasy, prenikavé hnedé oči. Nepamätám si, že by som po nejakej žene šalel tak, ako po nej. Pozvať ju na rande mi dalo zabrať - pôsobila veľmi chladne. Získať si jej priazeň bola priam nadpozemská misia. :) Napriek tomu som to zvládol a postupne mal jej dôveru i lásku.

Mali sme krásny vzťah. Na Kike som zbožňoval každý centimeter tela a všetky jej vrtochy. Pre mňa bola jediná žena, a najmä úplne najkrajšia pod slnkom. Keď mi oznámila, že je tehotná a čaká naše spoločné bábätko, nebolo šťastnejšieho človeka, verte mi.

Prvých pár mesiacov po narodení Sabinky bolo nádherných. Mali sme dokonalú, no hlavne zdravú dcérku. Po roku, keď Kika prestala dojčiť, to všetko začalo. Manželka bola nešťastná z toho, ako vyzerá. Napriek tomu, že som jej nedával ani najmenší dôvod pochybovať o sebe, začala na sebe vidieť samé nedostatky. Tvrdila, že má ovisnuté prsia, celulitídu, mľandravé bruško, kruhy pod očami z deficitu spánku, taktiež bola nešťastná zo svojho pozadia, povädnutých paží, a čo ma úplne dorazilo, boli narážky na jej, pre mňa pochopiteľne dokonalé stehná. 

Vedel som, že mnoho žien po pôrode a dojčení sa trápi pre zmenené poprsie. Preto som jej peniaze na estetické vylepšenie napokon dal. Kika bola z výsledku nadšená. Zrazu bola oveľa sebavedomejšia, zlepšil sa i náš sexuálny život, usmievala sa na všetky strany a bola so sebou spokojná. No nie na dlho ... 

Čoraz častejšie som ju vídal pred zrkadlom, ako kontroluje pre mňa neexistujúce faldíky, listuje si stránky módnych magazínov a so zatajeným dychom sleduje vychudnuté slečny v televíznych programoch. Netrvalo dlho a Kika si zaumienila podstúpiť ďalšie zákroky. Nechala si odsať tuk, vylepšiť nos, zväčšiť pery, vyhladiť vrásky, zjemniť kruhy pod očami, nadpojiť vlasy, dať si umelé mihalnice a to všetko v priebehu dvoch rokov! 

Nemusím vám azda zdôrazňovať, že svoju manželku už ani nespoznávam. Na Kiku, ktorú som pred niekoľkými rokmi hanblivo oslovil pri vysokoškolskom internáte, sa už vlastne ani nepodobá. Jej posadnutosť vyzerať "dokonale" sa pomaly odzrkadľuje aj na našom manželsve a rodinnom rozpočte. Kika je pomaly viac v nejakých obväzoch, než pri mne a dcérke, naozaj nám veľmi chýba. 

Neraz sa sám seba pýtam, či som jej dal nejaký podnet, aby sa takto správala k vlastnému telu ... alebo je teraz šťastná? Môže priniesť človeku radosť nespočetné množstvo estetických zákrov väčšmi ako pozornosť milovaného muža a vytúženého dieťatka? 

Neviem, čo bude ďalej, akým smerom sa náš vzťah uberie. No jedno je isté: v bludnom kruhu, v ktorom sme sa ocitli, je spokojná jedine ona ...

Čitateľ Roman

- - Inzercia - -