Dnes je utorok, 29.september 2020, meniny má: Michal, Michaela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Súťaž: Vyhraj vstupenky na balet Luskáčik

november 29, 2019 - 11:34
Balet Luskáčik je rozprávkový balet v dvoch dejstvách, troch obrazoch od Piotra Iľjiča Čajkovského. Balet vznikol v rokoch 1891 až 1892. Adaptácia Alexandra Dumasa staršieho rozprávkovej poviedky Luskáčik a Myší kráľ od E. T. A. Hoffmana sa stala základom pre libreto, ktoré napísal Marius Petipa, autor prvej choreografie k Čajkovského baletu. Spolu s Labutím jazerom a so Spiacou krásavicou patrí k vrcholom svetového baletného repertoáru.

Balet Luskáčik je návratom k tradičnej a najväčšmi oceňovanej verzii ruského choreografa Vasilija Vajnonena v choreografii Rafaela Avnikjana a Jozefa Dolinského. Čajkovského hudba, ktorá si vyslúžila prívlastok „symfónia detstva“, oplýva úžasnou melodickosťou a snovosťou a spolu s Labutím jazerom a so Spiacou krásavicou patrí k vrcholom svetového baletného repertoáru. Vo výpravnej inscenácii, plnej výtvarne bohatých obrazov, ako aj technicky náročných variácií, sa detskí diváci vydajú na rozprávkovú cestu vianočným príbehom v interpretácii sólistov, zboru Baletu SND a žiakov Tanečného konzervatória E. Jaczovej.

Ak chcete vyhrať dve vstupenky (13.12., Historická budova SND, Bratislava ) na tento nádherný balet  stačí odpovedať na jednoduchú otázku:  Kto je autorom baletu Luskáčik?  Svoje odpovede zasielajte na  lubica.janegova@starproduction.sk do 6.12. 2019 do 12.00 hod 

Vyhodnotenie súťaže. Vstupenky na predstavenie vyhral Martin Dano.

- - Inzercia - -