Dnes je utorok, 29.september 2020, meniny má: Michal, Michaela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Darčeky vyberané pre zdravie. Ktoré sú to?

december 02, 2019 - 19:00
Vianoce sa blížia rýchlym krokom. Prichádza vytúžené voľno, doprajeme si viac jedla, pitia, sladkostí…. Trávime čas s rodinou, priateľmi a blízkymi. Pečieme. Všade okolo nás vianočná atmosféra, stromček, svetielka…A niečo ešte chýba. Darčeky.

Či už patríte k tým, ktorí vianočné darčeky kupujú v predstihu, alebo až na poslednú chvíľu, vždy máte na pamäti osobu, ktorú chcete obdarúvať – čím by ste ju najviac potešili, čo v tomto období asi potrebuje, či sa trafíte do vkusu, či potešíte jej srdce...

Prečo si dávame darčeky

Kresťania vidia obdarúvanie našich blízkych ako symbolickú poctu, pretože aj narodenie Ježiša Krista bolo uctené darmi od Troch Kráľov – zlatom, kadidlom a myrhou. Ale rozdávanie darčekov v tomto ročnom období má ešte staršiu tradíciu. Ľudia si dávali darčeky a oslavovali život počas zimných festivalov v starovekom Ríme. Jeden z týchto festivalov sa začínal v decembri, bol spojený aj s oslavou nového roka a pripravený na počesť boha poľnohospodárstva, Saturna. Ľudia si na festivale hudby a zábavy dopriali nielen dobré jedlo a pitie, ale zároveň si vymieňali darčeky – drevené figúrky, orechy, ovocie, sviečky... Tieto zvyky a tradície prežili stáročia a presunuli sa k nám do našich príbytkov.

Vianoce bez stresu?

Sviatky by sa mali niesť v duchu lásky a pokoja. Pre mnohých ľudí však bývajú aj najstresovejším obdobím roka - pre ľudí bez rodiny, alebo tých, čo Vianoce trávia ďaleko od svojich blízkych z pracovného alebo akéhokoľvek iného dôvodu. A potom sú medzi nami tí milovníci Vianoc, ktorí si dokážu vytvoriť stres aj sami – stres z toho, aby bol každý člen rodiny spokojný, aby bolo dostatok jedla, snehu, ozdôb, navarené, napečené a aby si každý pod stromčekom našiel vysnívaný darček. Niekedy je však menej viac a vianočné darčeky by mali predovšetkým pohladiť na duši a povzbudiť. Vyberajte ich s rozumom.

Darčeky pre vitálne zdravie

Značka Walmark prináša vianočné inšpirácie v podobe dokonalej starostlivosti o vaše zdravie a zdravie vašich blízkych. Výživový doplnok Omega-3 rybí olej Forte 1000 mg je vysokou dávkou omega-3 prémiovej kvality pre zdravé srdce, mozog a zrak. Ľahko prehĺtateľné tobolky sú nielen bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín omega-3 EPA a DHA, ale sú obohatené aj o vitamín E, ktorý chráni bunky tela pred oxidatívnym poškodením voľnými radikálmi. Výživový doplnok GinkoPrim Max je zase kombináciou vysoko kvalitného extraktu ginkga biloba, DMAE a horčíka. Ginkgo biloba podporuje aktivitu mozgu, prispieva k mentálnej výkonnosti, pomáha udržiavať pamäť, koncentráciu, duševnú pohodu a podporuje žilový obeh a periférnu mikrocirkuláciu krvi.

- - Inzercia - -