Dnes je utorok, 11.máj 2021, meniny má: Blažena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Už o dva dni predstavíme osobnosti Bratislavy 2019

december 07, 2019 - 11:26
Jubilejný desiaty ročník prestížnej ankety Osobnosť Bratislavy sa uskutoční už o dva dni. Desať ľudí, ktorí zaujali čitateľov Metropoly svojou prácou, postojmi, či aktivitami nielen v prospech hlavného mesta, ale častokrát aj v prospech celého Slovenka sa stane osobnosťami roka 2019. Anketa Osobnosť Bratislavy je výnimočná práve tým, že osobnosti nenominuje komisia, ale čitatelia časopisu Metropola a Metropola online.
Foto: 

Titul osobnosti získali za deväť rokov mnohí vzácni ľudia. Viacerí už nie sú medzi nami, ale nikdy na nich nezabudneme.  Anton Srholec, Ladislav Chudík, Leopold Haverl, Karol Polák, Štefan Nosáľ, Karol Kállay, Mária Hanyová, Marián Varga, Eleonóra Chadimová.

Osobnosťou Bratislavy je aj Jozef Golonka, Oľga Feldeková, Juraj Kukura, Zuzana Krónerová, Zuzana Kocúriková, Iveta Lederer, Mária Kráľovičová, Pavol Hammel, Kamil Peteraj, Kristína Kovešová, Štefan Bučko, Gabriela Belopotocká, Zdena Studenková, Miroslav Dvorský...

Titul Osobnosť Bratislavy 2019  si odnesú choreograf a režisér Ján Ďurovčík, kostýmová výtvarníčka, Simona Vachálková, dlhoročný riaditeľ Konzervatória v Bratislave Peter Čerman, herečka Michaela Čobejová, Juraj Kubánka, choreograf, spoluzakladateľ súboru Lúčnica, Lívia Matulová-Osvaldová, riaditeľka Klubu Luna, prezident Asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Stanislav Macko,  športovec, predseda plaveckého klubu Otakar Žilavý, lekári –  onkológ Jozef Dolinský a gynekológ Vladimír Cupaník.

V ostatných dňoch sme si predstavili deväť nominatov, dnes si predstavíme posledného, desiateho nominatka Stanislava Macka. 

 Stanislav Macko patrí k tým šťastným ľuďom, ktorých práca je súčasne ich záľubou. Zvedavosť a túžba cestovať, spojená s komunikatívnosťou a láskou k ľuďom boli u Stanislava Macka ideálnymi predpokladmi na to, aby sa stal turistickým sprievodcom. Tejto činnosti sa dlhé roky venoval popri práci v štátnej správe ako externý sprievodca CK Slovakoturist. Začiatkom deväťdesiatych rokov, keď sa objavila šanca podnikať, založil s kolegom cestovnú kanceláriu S Tours, ktorá poskytuje služby predovšetkým zahraničným návštevníkom Slovenska a ukazuje im zaujímavé a turisticky príťažlivé miesta našej vlasti. Okrem Bratislavy, kde prežil takmer celý život, sú srdcovkami Stanislava Macka jeho rodné mesto Martin a Vysoké Tatry. Od roku 2007 až do marca tohto roku s krátkou prestávkou zodpovedne vykonával funkciu prezidenta Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr, komunikoval s orgánmi štátnej správy a samosprávy, usiloval sa o vytváranie legislatívnych podmienok pre činnosť cestovných kancelárií. V mnohých mediálnych výstupoch objasňoval problematiku cestovného ruchu, vyjadroval sa k problémovým situáciám a robil užitočnú osvetu smerom k verejnosti.

 

- - Inzercia - -