Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rocková legenda v našich končinách! Kde vystúpia Aerosmith?!

december 09, 2019 - 12:00
Skupina na budúci rok oslávi 50 rokov na scéne. A to je veru poriadny dôvod dopriať aj svojim európskym fanúšikom poriadnu nádielku rockových hitov!

Americká rocková kapela Aerosmith ohlásila turné po Európe na rok 2020. Formácia sa v rámci koncertnej šnúry zastaví napríklad aj 24. júna v pražskej O2 Aréne, 9. júla vo viedenskej Stadthalle, 12. júla v krakovskej Tauron aréne alebo 24. júla na budapeštianskom štadióne Ferenca Puskása. Steven Tyler (spev), Joe Perry (gitara), Brad Whitford (gitara), Tom Hamilton (basgitara) a Joey Kramer (bicie) na budúci rok zároveň oslávia 50 rokov na scéne.

Pamätáte si Armageddon?

Aerosmith vznikli v roku 1970 v Bostone a debutovali o tri roky neskôr eponymnou štúdiovkou. V súčasnosti majú na konte pätnásť albumov, pričom tým zatiaľ posledným je Music From Another Dimension! (2012). K ich najznámejším skladbám patria Dream On, Angel, Love In An Elevator, Cryin', Crazy, Janie's Got A Gun, Jaded, Livin' On The Edge, Pink či I Don't Want To Miss A Thing zo snímky Armageddon (1998).

Štvornásobných držiteľov Grammy uviedli v roku 2001 do Rock'n'rollovej siene slávy, pričom Steven Tyler a Joe Perry získali v roku 2013 ASCAP Founders Award a uviedli ich do Skladateľskej siene slávy.

Aerosmith a ich hit Don´t Want To Miss A Thing:

Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing (Official Music Video)

Aerosmith, "Jaded":

Aerosmith - Jaded (Official Music Video)

Aerosmith, "Hole In My Soul"

Aerosmith - Hole In My Soul

- - Inzercia - -