Dnes je utorok, 26.január 2021, meniny má: Tamara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Suché a popraskané ruky v zime? Osvojte si tú správnu starostlivosť!

december 11, 2019 - 10:40
Suchá pokožka rúk trápi ľudí najčastejšie v zimnom období, no môže ísť o problém, ktorý pretrváva dlhšie. Zdraviu pokožky totiž nepristanú nielen nástrahy zimných mesiacov, ale aj nesprávna starostlivosť. O tom, ako predísť prílišnému vysušovaniu pokožky a jej následnému sčervenaniu, si povieme v ďalších riadkoch.
Foto: 

Príčina vysušovania

Vysychanie, popraskanie a hrubnutie pokožky spôsobujú najmä vonkajšie faktory - chlad, teplo, mráz, ale tiež príliš častý kontakt s vodou alebo  zlé stravovanie. Mnoho ľudí trpí na suchú pokožku predovšetkým počas zimných mesiacov, keďže chlad uberá koži vlhkosť a pružnosť. Negatívne na pokožku rúk pôsobí i časté používanie mydiel, saponátov, dokonca aj parfémov a chemických látok. PH týchto prostriedkov je zásadité, čiže poškodzuje kyslé zložky v našej pokožke. To vedie k množeniu mikroorganizmov na povrchu kože. Nemusíte pritom patriť k ľuďom, ktorí sa s chemickými prostriedkami pravidelne stretávajú napríklad v práci. Ublížiť vám môže tiež nesprávne a časté umývanie rúk. Preto by ste mali svojim rukám cez zimu dožičiť veľa pozornosti a rozmaznávať ich hydratačnými a ošetrujúcimi krémami.

Správna starostlivosť

Základom starostlivosti o ruky je pitný režim, nápomocná býva aj strava bohatá na ovocie a zeleninu. Čo sa týka vonkajšej starostlivosti, skúste vynechať dlhé horúce kúpele a nahraďte ich kratšou sprchou s teplotou vody okolo 37 °C. Pokožku utierajte jemným prikladaním uteráka a po osušení na ňu aplikujte vhodný ošetrujúci prípravok. Ten „uzamkne vodu vo vnútri”, čím zabezpečí lepšiu hydratáciu pokožky. Suchú pokožku rúk ošetrujte kozmetickými prípravkami, ktoré sú pre takýto typ kože určené. Ráno aj večer nanášajte na pokožku hydratačné, zvláčňujúce, vyživujúce prípravky, ktoré bojujú s príznakmi suchej pokožky a chránia ju pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi. Hydratačné krémy sa odporúčajú k ošetreniu cez deň, tie mastnejšie krémy potom skôr večer.

Vhodné produkty

Pri výbere produktov sa zamerajte na presný typ vašej pokožky. Možno máte menej suchú a skôr mastnejšiu pleť. Preto potrebujete hydratačný krém bez oleja. Veľmi suchá pleť zas potrebuje olejové prípravky. Rozšíreným mýtom je, že mastná pleť si nevyžaduje žiadny krém, pretože už mastná je. A to je veľký omyl. Mastnú kožu je potrebné hydratovať! Skvelou voľbou sú tiež krémy na ruky s obsahom kozieho mlieka, prípadne produkty obsahujúce bambucké či kakaové maslo. Účinnými hydratačnými prostriedkami bývajú i prírodné oleje. Tie na suchej pokožke dokážu viditeľné zázraky. Vďaka správnej hydratácií pokožka rúk omladne a výsledkom je jej jemný a zamatový povrch.

 

 

Galéria: beautysecret.sk, biOrganica.cz, Ziaja

 

- - Inzercia - -