Dnes je nedeľa, 23.január 2022, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pomoc pri príprave vianoc

december 13, 2019 - 12:00
Vianoce sú obdobie kedy môžeme aj naše deti naučiť ako pomáhať v domácnosti. Výzdoba stromčeka, upratovanie, to všetko môže byť veľká zábava.
Foto: 
pixabay.com

Pomoc pri príprave vianoc

 Vianoce nemusia byť nutne o strese a valiacom sa tlaku zo všetkých strán. Áno, v práci treba potrebné podokončovať a darčeky v najlepšom prípade nekupovať na štedrý deň, avšak skúsme deťom ukázať, že sa to dá zvládnuť v pokoji. Najlepším príkladom bude ak ich do príprav zatiahneme.

 Výber a zdobenie stromčeka

 Náš syn bude mať 4 a pol roka a prvý krát u neho vidím nadšenie z prichádzajúcich sviatkov. Stromčeky vidí už všade okolo tak denne riešime aký veľký vyberieme a kto sa vyšplhá tak vysoko aby zavesil hviezdu. Musím sa priznať, že aj so mnou to hýbe viac ako po minulé roky a keď na mňa tie očičká hľadia musím poľaviť.  Takže je načase prestať riešiť zladenie vianočných ozdôb do dvoch aktuálne najmodernejších farieb a vpustiť do domova pani fantáziu.

 Upratovanie môže byť zábava

 Triedenie hračiek naučí dieťa veľa. Vážiť si počet ktorý má a najmä schopnosť posunúť ich menším deťom alebo deťom ktoré vyrastajú v horšej situácií. Uvedomí si, že nie je na svete jediné a treba sa vedieť podeliť. Taktiež vysávanie je niečo čo u nás doma robí najmä potomok. Je pravda, že to treba po ňom robiť ešte raz, ale som rada, že vôbec do rúk ten vysávač chytí. Možno mi raz nevesta poďakuje.

Zajtra sa spolu pozrieme na to ako môžeme pomôcť tým čo to potrebujú

- - Inzercia - -