Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Duch vianoc

december 13, 2019 - 10:30
Pokúsme sa navnímať ducha vianoc, jeho pozitívny vplyv a to o čom by vianoce v ideálnom prípade mohli byť.
Foto: 
pixabay.com

Duch vianoc

Bolo by krásne ak by to boli sviatky pokoja a mieru. Avšak vôkol seba vidíme veľa uponáhľaných ľudí, plné parkoviská a obchody a potom aj my samotní sa uzatvárame viac do seba a myslíme na to čo všetko treba stihnúť. Napiecť, upratať, nakúpiť darčeky, ísť ku kaderníčke, vyriešiť deťom dvojtýždňové prázdniny a podokončovať všetko v práci. Ako si v tom všetkom udržať pokoj potrebný pre naše rodiny?

 Čo je naozaj podstatné

Na vianociach je krásnych veľa vecí. Začínajúc koledami a končiac rozžiarenými detskými očkami. To, že sa ako rodina dokážeme raz v roku na pár dní stretnúť a nerušene sa hodiny rozprávať je už len malý zázrak. Tráviť čas s našimi deťmi, ktoré sú po zvyšok roka v školských zariadeniach a často ich vidíme až večer. Teraz je priestor na ich otázky a intenzívne strávený čas. 

 Potreba stíšenia

Musím sa priznať, že aj ja už plánujem ako bude náš syn prvý krát lyžovať, piecť s nadšením medovníky, slušne poďakuje za každý menší darček a nebude vykrikovať čo všetko chce. Môže to však byť úplne inak a aj vianoce sú obdobím kedy môžeme vyskúšať nemať očakávania. Užime si krásny prítomný moment. Sviečky, ľudia ktorých ľúbime a pokoj v duši.

Teším sa na Vás opäť v stredu

- - Inzercia - -