Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pečenie medovníkov s deťmi

december 09, 2021 - 09:18
Milí rodičia, tak ako pokračujú predvianočné prípravy? Dúfam, že čo najpokojnejšie...viem, občas môžu takéto naivné slová vzhľadom na vysoký dátum pôsobiť vtipne. Ale predsa len, ak sa to dá čo i len trochu, skúste sa zhlboka nadýchnuť a do celého toho zhonu zapojiť aj deti. Pokoj Vám to síce negarantuje, ale veľa zábavy v rámci spoločne stráveného času určite áno. S mojimi kamarátmi sme sa takto v jednu decembrovú sobotu rozhodli stretnúť pri pečení medovníkov.
Foto: 
pixabay.com

Plánovanie

Celá akcia bola najskôr ohrozená našim soplíkom. Keď sme túto našu patáliu prediskutovali so všetkými zúčastnenými, ktorí našu účasť napriek možným bacilom podporili, šlo sa na vec. 3 maminy, 3 otcovia, 2 deti a pes. 3 dávky lineckého cesta, 3 na vanilkové rožky, 3 na medovníky, kopec vykrajovačiek, valčekov, plechov, vína a jedna veľmi pracovitá teplovzdušná rúra.

Ako to bolo u nás

cookies-448356_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Deti sa počas dňa prehrali so psom, pes s deťmi, otcovia s mobilmi a občas prehodili i pár slov a my žienky sme piekli. Spotené až po posledný háčik na podprsenke, s takmer plochými nohami od celodenného státia, ale šťastné- z vína, aj z dobre vykonanej práce. Deti nám s pečením pomáhali presne 2 a pol minúty, ale veľmi ich bavilo vyjedať cesto a hádzať ho na zem. Prežili sme i lokálnu donášku zaručene talianskej pizze a fakt, že deň má len 24 hodín. Spievalo sa, trochu i tancovalo, striedavo plakalo, podľa toho, ktoré dieťa padlo, ale celkovo deň hodnotíme absolútne pozitívne. Dokonca náš poklad zaspal v aute cestou domov a potiahol to až do rána.

Pridáte sa?

Ak máte pár kamarátov, čo sú za každú srandu, a aspoň jednu dobre vybavenú kuchyňu, vrelo odporúčam takúto rodinno- koláčovú spoločnosť. S kamoškami si toho stihnete povedať oveľa viac ako na rýchlej káve, deti a muži sa navzájom zabavia tiež a zároveň budete všetci spolu, čo je ten najväčší dar, aký si v dnešnom svete môžete dať.

- - Inzercia - -