Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako si predĺžiť vianočnú atmosféru

december 26, 2019 - 12:00
Zdravím vás milé maminy a tatinovia. Jeden by neveril, že už je druhý deň po Vianociach. Možno cítite smútok, že to opäť prehrmelo tak rýchlo. Ako si môžeme predĺžiť vianočnú atmosféru aj po Vianociach?
Foto: 
pixabay.com

Výskumy tvrdia, že čím má človek dlhšie vianočnú výzdobu, tým je šťastnejší. Úprimne, nepoznám pôvod ani relevantnosť týchto výskumom, jedno viem však isto. Vianočnú atmosféru milujem a preto už pár rokov aplikujem nasledovné pravidlá.

Časovanie.

S výzdobou začínam podstatne skôr ako to bolo kedysi u nás doma, kde sa stromček ozdoboval až na Štedrý deň. Byt mám vyzdobený od prvého decembra a stromček pridávam zhruba v polovici. Takto sa z výzdoby a vianočnej atmosféry tešíme podstatne dlhšie.

Výzdoba.

Výzdobu nechávam aspoň do Troch kráľov a ak je dostatočne odolná, pokojne i o týždeň dlhšie. Poznám ľudí, čo vydržia až do Veľkej noci. Proti gustu žiaden dišputát.

girl-4056681_1280.jpg

Foto: 
pixabay.com

Sviečky.

Sviečky sa mi vždy spájali so zimou. Pár kvapiek obľúbeného éterického oleja do aromalampy a sviatočná atmosféra ako lusk je na svete.

Vianočné pečenie.

Kde je napísané, že medovníky sa pečú iba na Vianoce? Neváhajte zarobiť cesto a spraviť si dávku navyše kedykoľvek ucítite posviatočnú clivotu.

Spoločný čas.

Skúste začať s organizáciou slávnostnej večere viackrát do mesiaca, hoci aj raz za týždeň. Menu si prispôsobte podľa ročného obdobia, ale samotný akt spoločne stráveného času pri dobrom jedle sa dá využiť počas celého roka. A ako dobre to všetkým padne.

Tým, čo sa chystajú na štefanskú zábavu, prajem pohodlné tanečné topánky. Tým, čo budú oddychovať, príjemný čas a dokonalú regeneráciu.

Zajtra sa na Vás opäť teším, tentokrát s témou príprav na Silvestra.

- - Inzercia - -