Dnes je pondelok, 10.august 2020, meniny má: Vavrinec
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Daruj mi čas

december 27, 2019 - 12:00
Cez vianoce si intenzívnejšie uvedomujeme potrebu zdieľania a dôležitosti dobrých rodinných vzťahov. Nepodceňujme ich a venujme čas tomu čo je nám najbližšie a naozaj dôležité.

Rodiny spolu trávia najviac času z roka počas vianočných sviatkov. Deti majú dva týždne prázdnin čo si vyžaduje aj prispôsobenie pracovného programu oboch rodičov. Snažíme sa tých pár dní voľna využiť naplno a nabrať aj energiu do ďalšieho pracovného kolotoča. Keď sa  ocitneme všetci spolu s veľkým množstvom času bola by škoda premrhať ho pri televízore, ale skúsme byť kreatívny a využiť ho na to čo nás spája.

Čarovná krabica

Tento nápad priniesol náš syn zo škôlky a ide o krabicu (akúkoľvek, napríklad od topánok) ktorú naplníme rôznymi vecami.

 Potrebujeme na ňu:

- sáčok čaju

- ručne pečené medovníčky

- jedlo pre vtáčiky zabalené do papierového vrecúška

- sviečku

- zápalky

- malú rozprávkovú knižku s vianočným motívom

- návod na použitie jedla pre vtáčiky

Koncept je jednoduchý, ale účinný a deťom sa bude veľmi páčiť ako sa všetci dokážete zapojiť. Najprv si upečiete spolu medovníčky, zapálite sviečku a pripravíte kanvicu s čajom. Čítate si spolu rozprávku z knižky a následne po nej návod ako pripevniť jedlo pre vtáčiky na najbližší strom. Potom ho tam idete spolu zavesiť. Dieťa sa pri tom učí, že v zime sa treba postarať o zvieratká a oboznámime ho s kolobehom v prírode. Určite docení aj čas strávený spolu. 

Cez víkend sa budeme venovať prípravám na silvestra a predsavzatiam rodičov.

- - Inzercia - -